Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
7 Temmuz 2024 Pazar, 13:11

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte yüzünü cadde ve sokaklara, meydanlara çeviren Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası yaz akşamlarının en güzel eşlikçisi olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı koordinesinde başlatılan ‘Yaz Dostum’ konserleri ile Büyükşehir, kentlilere müzik ziyafeti yaşatmayı bu sene de sürdürüyor.
 
Klasik müzik, akustik, yayla konserleri gibi birbirinden farklı tarzlarla müzikseverlerle buluşan ve bu sezon klasik müzik dinletisi ile start veren Kent Orkestrası’nın yeni durağı Kültür Park oldu. Son dönemin sevilen parçalarını akustik bir versiyonla çalan orkestra, vatandaşlara zaman zaman duygulu anlar yaşatırken zaman zaman keyifli anlar yaşattı. Deniz manzarası eşliğinde herkesin hep bir ağızdan şarkı söylediği ve eğlenceli dakikalar geçirdiği konserde, orkestranın sergilediği performans müzikseverlerden tam not aldı.
 
Matyar: “Vatandaşlarımız yaz boyunca müzik ve sanata doyacak”
 
Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kültür Hizmetleri ve Sanat Toplulukları Şube Müdürü Eylem Matyar, Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşları yaz boyunca müzik ve sanata doyuracaklarını ifade etti Matyar, “Yaz boyunca planladığımız konserlerimiz olarak akustik, klasik sahne konserlerimiz ve yaylalarımızda Türk halk müziği konserlerimiz olacak. Bütün halkımızı sanat ve müzikle doyurmayı planlıyoruz ve herkesi bekliyoruz” dedi.
 
Büyükten küçüğe herkes konserde keyifli zaman geçirdi
 
Etkinliğe arkadaşıyla birlikte katılan Dilek Böke, konseri çok beğendiğini belirterek, “Konsere ilk defa geldik ama çok memnun kaldık. Orkestra çok güzel. Çok eğlendik” dedi.
 
Konseri dinlemeye gelen Destan Leblebici de “Mersin’de yaşıyoruz ve dönem dönem konserlere denk geliyoruz. Çok keyifli ve eğlenceli. Son dönemlerde yaşanan olumsuz olaylardan sonra insanlar mutlu oluyor ve sosyalleşiyor” diye konuştu.
 
Konsere kardeşi ile gelen müzik öğretmeni İpek Yıldız, “Solistin sesi çok güzel. Orkestra sanatçıları da çok kaliteli. Çok keyif aldık. Hem eşlik ettik hem dinledik. Çok memnun kaldık” derken müzik öğretmeni olan bir diğer kardeş Özlem Yıldız ise, “Çok keyifli bir akşam oldu. Hem solistin sesi hem de çalan orkestra çok kaliteli. İnsanlarla beraber iç içe olmak, aynı coşkuyu, aynı duyguyu paylaşmak benim için çok keyifli. İnsanlara moral oluyor. Yazın yapacak hiçbir şey olmuyor ve bu şekilde güzel zaman geçiriyoruz. Daha önceki yapılan konsere tek gitmiştim tek gittiğimde bile keyif aldım. Çok güzel düşünülmüş” ifadelerini kullandı.
 
Vatandaşlardan Mehmet Sur konserin çok güzel geçtiğini söyleyerek, “Her kesimden insanın eğlenebileceği düzeyde düzenlenmiş bir konser olmuş. Açık havada eğlenmesi çok hoş bir şey oldu. Hem romantik hem otantik bir ortam. Bu ekonomik darboğazda sosyalleşmenin çok ötesine gitmiş. İnsanlar bu tür etkinliklerle sosyalleşiyor. Bizde rahat bir nefes aldık. Mersin zaten başlı başına güzel. Böyle etkinliklerin olması daha da güzelleştiriyor olayı” sözlerine yer verdi.

 

İlgili diğer haberler:

Bu Atölye’de Hayallere Ulaşmanın Yolu Bilimden Geçiyor - HABER MESKİ, 6 Atık Su Arıtma Tesisi İle 3 Derin Deniz Deşarjı Çalışmalarına Aralıksız Devam Ediyor - HABER Büyükşehir’in Büyüyen Projesi: ‘Hadi gel köyümüze destek verelim’ - HABER Kadınlar Dikiş Kursu’nda Hem Sosyalleşiyor Hem Özgürleşiyor - HABER Büyükşehir’den Emekçilere Buz Gibi Limonata İkramı - HABER Büyükşehir Kariyer Merkezi İle MODER Arasında Proje Odaklı İş Birliği - HABER Mersin Merkezi Büyükşehir’le Yeniden Canlanacak - HABER Büyükşehir Ekipleri, Palmiye Ağaçlarında Budama Çalışmalarına Hız Verdi - HABER Büyükşehir Önce Kurs Veriyor, Ardından Gelir Kapısı Aralıyor - HABER Büyükşehir’den ‘İklim Mersin Toplantısı’ - HABER Büyükşehir’in Dost Eli Herkese Uzanmaya Devam Ediyor - HABER Başkan Seçer, Adana’da Mersin’in Afetlere Karşı Yol Haritasını Anlattı - HABER Büyükşehir’in Otizm Aile Danışma Merkezi’nde Duyu Bütünleme Terapisi Hizmeti Veriliyor - HABER Yaz’ın Keyfi Büyükşehir’in Yüzme Kurslarıyla Sürüyor - HABER Yeşil Dönüşüm Merkezi’nin İlk Eğitim Faaliyeti Gerçekleştirildi - HABER Mersin Büyükşehir’den Öğrencilere Tatil Tavsiyeleri - HABER Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı 1. Birleşimi Gerçekleştirildi - HABER Mersin Büyükşehir, ‘Bölgesel Triatlon Ligi’nin 7. Bölge 2. Etap’ yarışmasına ev sahipliği yaptı - HABER MESKİ, su güvenliği sistemini hayata geçiriyor - HABER Yaz Dostum Konserleri, Yaz Akşamlarının Eşlikçisi Olmayı Sürdürüyor - HABER
Aze Tarım
MESKİ, su güvenliği sistemini hayata geçiriyor