Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
22 Mayıs 2024 Çarşamba, 19:18

Tüm Emekliler Sendikası 25 Mayıs Cumartesi günü Tarsus’ta dahil, Türkiye’nin birçok noktasında miting gerçekleştirecek. Program Halk Eğitim Merkezi önünden saat 15.00’de başlayacak.
 
Hafta sonu yoğun geçecek program öncesinde Sendika yönetici ve üyeleri, Tarsus’ta Yarenlik Alanında tüm kamuoyuna destek çağrısında bulundu.
 
STK’ların da katıldığı basın açıklamasını yapan Tüm Emekliler Sendikası Tarsus Şube Başkanı Hüseyin pala, şunları söyledi:
 
“Ülkemizde hukuk hiç olmadığı kadar askıya alınmış, adalet hiç olmadığı kadar yara almış, emek hiç olmadığı kadar değersizleştirilmiş, emekliler hiç olmadığı kadar yoksullaşmıştır. Ülkeyi yönetememenin sonucu ortaya çıkan ekonomik krizin faturası asgari ücretlilere, emeklilere fatura edilmek istenmektedir.
 
Krizin faturası, krizi çıkaranlara ödetilmelidir. Sorumlu kimlerse  bedelini de onlar ödesin.
En temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayan emeklilere,  Temmuz'da yine bir sürpriz  hazırlanıyor. 10 milyon emekliye sıfır zam kapıda. Yani artışlar kök maaşa yapılacağından, 10 milyon emekli 10 000 lira almaya devam edecektir. Yani Temmuz ayı emekliler  için yoksullaşmanın dip yapacağı ayın başlangıcı olacaktır. Gelecek aylar daha da kötü olacaktır. Bu vicdansızlığı kabul etmeyeceğiz. İnsanca yaşamak istiyoruz. İnsanca yaşam taleplerimiz için mücadele edeceğiz.
 
Belli ki; 31 Mart uyarımızı iktidar anlamamış. Nasıl olsa seçimlere daha 4 yıl var diyerek, bizi oyalayabileceğini, hafızamızı yok sayarak, günü geldiğinde kandıracağını sanıyor. Kananlar bellidir. Biz kanmayacağız.
 
Bu vesileyle, 25 Mayıs'da taleplerimizi alanlarda iktidara bir kez daha hatırlatacağız. Uyarı görevimizi yapacağız. Topladığımız imzaları bir kez daha TBMM 'Sİ Başkanlığına  ileteceğiz.
Tüm halkımıza çağrımızdır:
25 Mayıs'da İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Eskişehir, Tarsus, Burhaniye ve Fatsa'da alanlarda olacağız. Bütün halkımızı emeklilerin gerçekleştireceği bölgesel mitinglerimize desteğe ve  dayanışmaya çağırıyoruz.

Ana muhalefet partisinin emekliler mitingi yapmasını önemsiyoruz.  Bizim açımızdan kıymetli bir girişimdir. Darısı diğer partilere...

Bütün üyelerimizi 26  Mayıs'ta  CHP'nin Ankara'da gerçekleştireceği emekli mitingine katılmaya çağırıyoruz. Bölgesel  yapacağımız mitinglerden sonra hep beraber  Ankara'da olacağız.
İki gün gündem  emekliler  olacaktır. İnsanca yaşamak istiyorsak, haydi dayanışmaya. Birleşe birleşe kazanacağız. Direne direne  kazanacağız.”

 

Aze Tarım
Tarsus’ta emekli çevreci öğretmen öğrencilere fide ve kitap armağan etti