Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
9 Ocak 2024 Salı, 17:56


Sigorta şirketleri, tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerinde ömür boyu yenileme garantisi uygulamasını içeren ve içermeyen paketler sunabilir.
 
Sunduğu gelişmiş hizmet ve geniş hastane ağı sayesinde tamamlayıcı sağlık sigortası, oldukça kapsayıcı bir sigorta türü olarak karşımıza çıkıyor. Hem kendinizin hem de sevdiklerinizin sağlığını güvence altına almanıza olanak sunan tamamlayıcı sağlık sigortası ömür boyu yenileme garantisi başta olmak üzere pek çok farklı avantajı da beraberinde getiriyor. Bu sigorta türü, özellikle 2013 yılında Özel Sağlık Sigortaları Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle birlikte hayatımıza giren ömür boyu yenileme garantisi ile dikkat çekiyor. Ömür boyu yenileme garantisi nedir ve avantajları nelerdir, birlikte bakalım.   
 
Ömür Boyu Yenileme Garantisi Nedir?
 
Ömür boyu yenileme garantisi, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sunulan bir taahhüttür. Bu garantinin temel özelliği, sigorta şirketinin poliçe kapsamını değiştirmeme ve ömür boyunca yenileme taahhüdünde bulunmasıdır. Yani sigorta şirketi, mevcut tamamlayıcı sağlık sigortası poliçenizde yer alan teminatları ve ödeme limitlerini aleyhinize değiştirmeme sözü verir.
 
TSS ömür boyu yenileme garantisi, birçok avantajı beraberinde getirir. Bu garantinin olmadığı bir sigortalılık döneminde sigorta şirketi mevcut ya da potansiyel hastalıklar için ek primler, limitler, katılım payları gibi ek ödemeler getirebilir veya bu riskleri teminat dışı bırakabilir. Ancak ömür boyu yenileme garantisi şartları altında, primler dahil olmak üzere sigorta koşulları aleyhinize değiştirilemez.
 
Sigorta şirketleri, tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerinde ömür boyu yenileme garantisi uygulamasını içeren ve içermeyen paketler sunabilir. Bu nedenle, ömür boyu yenileme garantisi olan bir poliçe tercih ederek bu avantajları ilk etapta güvence altına alabilir ve özel ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.
 
Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Ömür Boyu Yenileme Garantisi Avantajları Nelerdir?
 
TSS ömür boyu yenileme garantisi nedir sorusunun cevabını detaylı olarak inceledikten sonra bu uygulamanın sigortalıya getirdiği faydalara değinmek gerekir. Ömür boyu yenileme garantisi sunan tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerinin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:
 

  • Sonradan ortaya çıkan hastalıklar için TSS poliçesinin teminat kapsamı daraltılmaz ve yüksek ek primler uygulanmaz. (İlk sözleşme tarihinde kapsam dışı bırakılmış bir hastalık varsa, yenileme garantisi alınsa bile sigorta yine de bu hastalığa dair masrafları karşılamaz.)
  • Ömür boyu yenileme garantisine hak kazandıktan sonra kanser başta olmak üzere ağır maliyetli hastalıklara dair tüm masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanır.
  • Teminat limitleriniz düşürülemez.
  • Katılım payı oranlarınız arttırılamaz.
  • Tazminat ek primi uygulanamaz.
  • Bu uygulamaya hak kazandığınız zaman yıllık olarak ödemekle yükümlü olduğunuz prim tutarı, yenileme döneminde belirlenmiş olan zam oranlarından daha yüksek olamaz.
  • İlk sözleşme tarihinde geçerli olan tüm özel şartlar, ömür boyu yenileme garantisine dahil edilir, kişiden kişiye farklılık göstermez ve herkes için geçerlidir.
 
Ömür Boyu Yenileme Garantisi Nasıl Alınır?
 
Ömür boyu yenileme garantisi verme sürecinin işleyişi şirketten şirkete değişiklik göstermektedir. Bazı şirketler 3 yıl sigortalılık süresi sonunda yapacağı değerlendirmede bu garantiyi verirken başka şirketler daha uzun bir süre sonunda verebilirler. Bu sürenin sonunda sigorta şirketi tarafından sigortalı kişilerin sigortalı olduğu süre boyunca geçirmiş oldukları tüm hastalıklar ve sağlık poliçelerinin kullanım durumu ayrıntılı olarak incelenmektedir. Söz konusu inceleme ile birlikte kişilerin ömür boyu yenileme garantisine uygun görülmeleri durumunda sigorta şirketi tarafından kişilere ömür boyu yenileme garantisi verilmektedir.
 
Siz de ömür boyu yenileme garantisi sunan tamamlayıcı sağlık sigortanızı Hepiyi Sigorta’dan yaptırarak kendinizi ve sevdiklerinizi ömür boyu garanti altına alabilir ve rahat edebilirsiniz.
 

İlgili diğer haberler:

LÖSEV’den Lösemi Ve Kanserle Mücadele Eden Ailelere - HABER Mersin Büyükşehir’den Sağlıklı ve Eğlenceli Etkinlik - HABER Tarsus'ta 57 işçi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere sevk edildi - HABER Çölyak Hastası Aileler Farkındalık Etkinliğinde Buluştu - HABER LÖSEV Mutlu Et Paketleri İle Mutluluk Paylaştıkça Çoğalıyor - HABER Tarsus’ta “Dünya Sağlık İçin Hareket Et” Günü Renkli Aktivitelerle Kutlandı - HABER Sağlık İçin Hareket Et Günü’nde Tarsus Belediyesi'nden Sağlık Sempozyumu - HABER LÖSEV Ailelerinden Sağlık Bakanı’nın İstismar Açıklamasına Cevap - HABER LÖSEV’li Aileler Sağlık Bakanına Sordu - HABER Büyükşehir’in Gezici Sağlık Aracı’nın Yeni Durağı Beylice Mahallesi Oldu - HABER Başkan Seçer’den SMA Hastası Yiğit Aras İçin Dayanışma Örneği - HABER Lösemili çocuklar İstanbul’da doğum günlerini kutladı! - HABER Tarsus’ta hastaları özel hastaneye yönlendiren doktor ve arkadaşı gözaltında - HABER Mehmet Çiçekdağ’dan “Organ Bağışı Yapın” çağrısı - HABER Lösemi, Çocukluk Çağı Kanserlerinde İlk Sırada - HABER Kadınlar Büyükşehir’in fizyoterapisti ile sağlıklı kalıyor - HABER Tarsus Belediyesi’nden “Kanser Değil, Sen Güçlüsün” Konulu Sağlık Söyleşisi Düzenlendi - HABER Tarsus Belediyesi, sağlıklı yaşam semineriyle kadınları bilinçlendiriyor! - HABER Büyükşehir, Çölyak Destek Projesi İle Hem Gönüllere Hem Bütçelere Dokunuyor - HABER Tarsus Belediyesi Zabıta İşleri Müdürlüğü, Halk Sağlığını Tehdit Eden Gıdalara Karşı Denetimlerini Sürdürüyor - HABER
Aze Tarım
İYİ Parti İl Başkanı Av. Suat ŞAHİN “Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısı ile bir mesaj yayımladı