Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
22 Şubat 2024 Perşembe, 18:39

Tarsus Ticaret Borsası Yönetim kurulu Başkanı Mustafa Teke, vMüdürü İbrahim Akman’ı ziyaret etti.
 
Tarsus Ticaret Borsası Yönetim kurulu Başkanı Mustafa Teke , Tarsus Ticaret Borsası olarak eğitime yönelik yaptıkları desteklerin önemli kazanımlar olduğunu ifade ederek, “Özel sektör olarak, nitelikli çalışan bulamamaktan, mesleki eğitimin ihtiyaçları karşılamamasından şikayet ediyorduk. Mesleki eğitimde kamu-özel sektör iş birliğini artırmak, özel sektörün rolünü güçlendirmek istiyorduk. Mesleki eğitim, özel sektörün insan kaynağını karşılamada en önemli vasıta olsun istiyorduk. Tarsus’a kazandırılan Tarım Meslek okulumuzun bir an önce ara eleman ihtiyacımızı karşılamasını sabırsızlıkla bekliyoruz.” Dedi.
 
TOBB’un Milli Eğitim Bakanlığı’yla birlikte mesleki eğitim ile reel sektörü birbirine entegre etmek ve iş dünyasının nitelikli elaman ihtiyacını gidermek amacıyla ülke genelinde yürüttüğü Proje kapsamında, Tarsus’a kazandırılan TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bilgilendirmede bulunan okul Müdür Akman, “TOBB’un Tarsus’a kazandırdığı TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin kazanımında, bugüne kadar sizlerin de desteği çok önemliydi. Bundan sonrada destekleriniz bekliyor, teşekkür ediyoruz.” Dedi.
 

İlgili diğer haberler:

Tarsus’ta hem Milli Eğitimde, hem de Tarsus Üniversitesinde yetki Türk Eğitim Sen’de - HABER Fizik Biliminde Türkiye Birinciliği Ödülü TAC Öğrencisine - HABER Tarsus’ta emekli çevreci öğretmen öğrencilere fide ve kitap armağan etti - HABER Öğrenciler Sınav Kaygısını Büyükşehirle Aşıyor - HABER Amerikan Kültür Kids Tarsus Anaokulu kayıtlarına devam ediyor - HABER Tarsus Sadık Eliyeşil Ortaokulu’ndan Muhteşem Mezuniyet Töreni - HABER Özel Tarsus Bilgi Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’den Engelliler Haftası programına katılım - HABER Tarsus’ta 3 eğitim sendikasından ortak açıklama - HABER Öğretmen cinayetine Tarsus Türk Eğitim-Sen “tabutla” ses yükseltti - HABER Tarsus Eğitim Sen 'den Cuma günü iş bırakma çağrısı - HABER Yıldız İşletme Kulübü ”Kariyer Panayırı” hazırlıkları tamam - HABER Büyükşehir Yazar İpek Ongun İle Hayranlarını Buluşturdu - HABER 75.yıl Kocatepe Ortaokulu Öğretmenleri Erasmus+ ile Barselonada İşbaşı Gözlem Faaliyetinde Bulundu - HABER Tarsus Fatih Anadolu Lisesi öğrencileri Sırbistan’da - HABER Tarsus Ticaret Borsası ve TTB LİDAŞ Personelleri Tahliye ve Yangın Tatbikatı Eğitiminde - HABER Tarsus’ta Geleceğine Sahip Çık’ projesi - HABER Sadık Eliyeşil Ortaokulu’nda Bilim Şenliği - HABER “İktidarın siyasi programına paralel hazırlanan laiklik ve bilim karşıtı yeni müfredatı reddediyoruz’ - HABER TOBB Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri İle Tarsusi Sohbetler - HABER Büyükşehir Tarsus 100. Yıl Atatürk Çocuk Gelişim Merkezi’nde “Ebeveynlik Yolculuğu” semineri - HABER
Aze Tarım
31 Mart 2024 yerel seçimleri CHP Tarsus Belediye Meclis üyesi aday listesi