Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
5 Nisan 2024 Cuma, 21:27

Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke TOBB’ nın Tarsus’a kazandırdığı TOBB Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri İle Tarsusi Sohbetlerde buluştu.
 
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesin de  Garden Koala kesme çiçek ve süs bitkileri üretim tesisinde gerçekleşen sohbette Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke TOBB Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi tarım ve gıda bölümü öğrencilerine ideallerinizin peşini bırakmayın dedi.
 
Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke öğrencilerden gelen soruları yanıtlarken; “Yaptığınız işe inanın, işinizde en iyi olun. Çok şanslısınız ki Tarsus’a böyle özel  bir okul kazandırdık. Sizler iş seçiminizi yaparken daha şanslı olacağınızı bilin. Tecrübenizi bu yaşlarda kazanarak ilerde rakiplerinize nazaran daha önde olacaksınız.Ne kadar  çok ayakkabı eskitirseniz o kadar çok başarılı olacaksınız. Tarsusi Sohbetler ile bizleri sizlerde buluşturan müdürlerime öğretmenlerime akademisyen arkadaşlarıma teşekkür eder, başarılar dilerim.” Dedi.
 
Tarım ve Hayvancılığın Önemi, Geleceği ve Türkiye Ekonomisindeki yeri , Suyun Verimli Kullanılması, Ziraat Mühendisliğinin  Tarımdaki Önemi gibi başlıklı konularda sohbet gerçekleştirildi.

 

İlgili diğer haberler:

Tarsus’ta hem Milli Eğitimde, hem de Tarsus Üniversitesinde yetki Türk Eğitim Sen’de - HABER Fizik Biliminde Türkiye Birinciliği Ödülü TAC Öğrencisine - HABER Tarsus’ta emekli çevreci öğretmen öğrencilere fide ve kitap armağan etti - HABER Öğrenciler Sınav Kaygısını Büyükşehirle Aşıyor - HABER Amerikan Kültür Kids Tarsus Anaokulu kayıtlarına devam ediyor - HABER Tarsus Sadık Eliyeşil Ortaokulu’ndan Muhteşem Mezuniyet Töreni - HABER Özel Tarsus Bilgi Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’den Engelliler Haftası programına katılım - HABER Tarsus’ta 3 eğitim sendikasından ortak açıklama - HABER Öğretmen cinayetine Tarsus Türk Eğitim-Sen “tabutla” ses yükseltti - HABER Tarsus Eğitim Sen 'den Cuma günü iş bırakma çağrısı - HABER Yıldız İşletme Kulübü ”Kariyer Panayırı” hazırlıkları tamam - HABER Büyükşehir Yazar İpek Ongun İle Hayranlarını Buluşturdu - HABER 75.yıl Kocatepe Ortaokulu Öğretmenleri Erasmus+ ile Barselonada İşbaşı Gözlem Faaliyetinde Bulundu - HABER Tarsus Fatih Anadolu Lisesi öğrencileri Sırbistan’da - HABER Tarsus Ticaret Borsası ve TTB LİDAŞ Personelleri Tahliye ve Yangın Tatbikatı Eğitiminde - HABER Tarsus’ta Geleceğine Sahip Çık’ projesi - HABER Sadık Eliyeşil Ortaokulu’nda Bilim Şenliği - HABER “İktidarın siyasi programına paralel hazırlanan laiklik ve bilim karşıtı yeni müfredatı reddediyoruz’ - HABER TOBB Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri İle Tarsusi Sohbetler - HABER Büyükşehir Tarsus 100. Yıl Atatürk Çocuk Gelişim Merkezi’nde “Ebeveynlik Yolculuğu” semineri - HABER
Aze Tarım