Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
12 Şubat 2024 Pazartesi, 15:32

Tarsus’ta akşam saatlerinde Güler Eczanesi’ne “sıra” nedeniyle saldırı gerçekleştirildiği öne sürüldü.
 
İyi Parti Tarsus Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Yunus Seven ve İlçe Başkanı Av. Burak Özdil, eczaneyi ziyaret geçmiş olsun dileklerini ilettiler.
 
Yapılan olayı kınayan Mehmet Yunus Seven, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, “Dün akşam kendini bilmez kişilerin "sıra var" bahanesiyle Tarsus Devlet Hastanesi karşısında hizmet veren kıymetli Eczacımız Güler Fıstıkçı'ya saldırarak darp ettiği bilgisini edindim.
 
Saldırganların ifadesinin alınarak serbest bırakılmasını manidar buluyorum.
 
Sağlık çalışanlarını güvensizlik duygusu içerisinde tükenme noktasına getiren şiddet olaylarını bütüncül politikalarla durdurmak artık bir zorunluluktur.İyileştirmek ve yaşatmak için kesintisiz ve nitelikli sağlık-ilaç hizmeti sunarken her an şiddete uğrayan eczacı dostlarımın her zaman yanında olacağımın sözünü veriyorum.
 
Birinci basamak sağlık hizmeti sunumu yapan eczanemizde yaşanan bu şiddet olayının failinin bir an önce hak ettiği cezaya çarptırılmasını bekliyor konunun takipçisi olacağımı ilan ediyorum.”

 

Aze Tarım