Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
14 Aralık 2023 Perşembe, 09:27

Tarsus Kaymakamlığı, Tarsus Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde 2023 Yılında Ulusal ve Uluslararası Şampiyonalarda başarı gösteren Tarsuslu Sporcular düzenlenen törenle ödüllendirildi.
 
Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda “2023 Yılında Ulusal ve Uluslararası Şampiyonlarda Başarı Gösteren Tarsuslu Sporculara Ödül Töreni” gerçekleştirildi.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Tarsus TSO Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak, Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Tarsus Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Öztürk, meslek oda başkanları, Tarsus TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, sporcular ve davetliler katıldı.
Etkinlikte konuşan Kaymakam Kadir Sertel Otcu, büyük önder Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olanını severim’ sözünden hareketle ay yıldızlı bayrağımızı ulusal ve uluslararası şampiyonalarda gururla dalgalandıran genç ve  başarılı sporcuları tebrik ettiğini söyledi.
 
Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak ise Tarsuslu sporcularla gurur duyduklarını belirterek, “Biz de TSO olarak gençlerimizin başarılarıyla gurur duyduk. Onları kutluyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından birçok farklı branşta ulusal ve uluslararası arenalarda başarı sağlayan Tarsuslu 16 sporcu ile antrenörlerine çeyrek, yarım ve tam altın, teşekkür belgesi ile kitap armağan edildi.
2023 Yılında Ulusal ve Uluslararası Şampiyonlarda Başarı Gösteren Tarsuslu Sporcuların listesi:
 
Gamze Altun- Halter Gençler Dünya Şampiyonu
Gülistan Turan- Muay Thai Dünya Şampiyonu
Meliha Sultan Civelek- Muay Thai Dünya Şampiyonu
Samet Nas- Bilek Güreşi Dünya 3.sü
Asude Kök- Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonu, Dünya 3.sü
Merve Bozan- Muay Thai Avrupa Şampiyonu
Mustafa Atlı- Taekwondo Türkiye Şampiyonu, Dünya 5.si
Rabiya Çiçek- Atletizm Balkan 2.si
Hatun Avcı- Atletizm Balkan 3.sü
Erdal Tutkun- Karate Ümitler Balkan 3.sü
Aleyna Durak- Atletizm Türkiye Şampiyonu
Samet Şevşere- Boks Türkiye 2.si
Tuğra Zorbey Eker- Geleneksel Türk Okçuluğu Türkiye 2.si
Furkan Ali Balceli-Karate Yıldızlar Türkiye 2.si
Özkan Aydın Şahin- Karete Minikler Türkiye 2.si
Cemile Ceren Yılmaz-Halter Gençler Türkiye 3.sü

 

Aze Tarım