Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
18 Mart 2024 Pazartesi, 13:56

Adana Yeşiloba Hipodromunda düzenlenen ve gecenin de en önemli koşusu olma özelliğine sahip Tarsus Ziraat Odası Başkanlığı (KV-6/D) adına düzenlenen koşunun startı saat 20.00'de verildi.
 
4+ yaşlı safkan İngiliz kısraklarının birincilik mücadelesi verdiği koşu, 1200 metre mesafe üzerinden kum pistte yapıldı.
 
Koşuyu; Serdar Kemal Özçolak tarafından yetiştirilen, Salih Yıldızer'in sahibi olduğu, antrenörlüğünü ise İsmet Akkılıç'ın üstlendiği doru kısrak Prenses Sylvester (Mr. Owen - Lady Sylvester  / Elusive Quality) jokeyi Ahmet Çelik idaresinde kazandı.
 
5 safkanın katıldığı koşuda ikinciliği, Guillotine elde ederken, Mind and Life üçüncü, Anadolu Edası dördüncü ve Çilekeş isimli safkan da beşinci oldu.
 
Koşunun galibi Prenses Sylvester  için bitiriş derecesi  1.14.85 olurken, farklar Burun - 5 Boy - 2,5 Boy - 4 Boy şeklinde sonuçlandı.
 
Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazana atın sahibi Salih Yıldızer'e plaketini ve antrenörü İsmet Akkılıç'a ise çiçeğini, Tarsus Ziraat Odası Başkanı Veyis Avcı verdi.
 
Törende ayrıca, günün anısına Feyyaz Bora Güralp'e çiçeğini Tarsus Ziraat Odası II. Başkanı İsmail Koca verdi.

 

Aze Tarım