Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
13 Mart 2024 Çarşamba, 09:03

Tarsus'ta Gençlik Projeleri Destek Programı Ortak Projeler kapsamında T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle Gelecek Araştırmaları Enstitüsü’nün yürüttüğü Genç Gelecek Merkezi (GEGEM) projesi kapsamında ikinci önemli atölyesi Tarsus Üniversitesi öğrencileri ile gerçekleşti.
 
Tarsus Ticaret Borsası ve Tarsus Üniversitesi iş birliği çerçevesinde, Üniversite Kampüsünde gerçekleşen Sürdürülebilir Şehirler Atölyesi etkinliğine Tarsus Üniversitesi Yerel Yönetimler, Kent Ve Çevre Politikaları Anabilim Dalı görevlisi Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Yaman, Tarsus Ticaret Borsasından Genel Sekreter Hasan Şanlı, Yönetici asistan Ezgi Fındık Güngör,  GEGEM proje yönetmeni Samet Çelik ile ekibi ve üniversite öğrencileri katıldı.
 
GEGEM proje yönetmeni Samet Çelik, “GEGEM projesi kapsamında düzenlenen “Sürdürülebilir Şehirler” Atölyesi ile Tarsus'ta geleceğe dair umutların planlaması bu atelye ile gerçekleştirilmiş oldu. Farklı deneyimlere, fikirlere sahip gençlerin bir araya gelerek, sürdürülebilir bir gelecek için fikir alışverişinde bulunması oldukça önemliydi. Atölyelerin gençlerimiz üzerinde olumlu bir etkisi olacağına ve onları geleceğe daha donanımlı bir şekilde hazırlayacağına inanıyoruz.” Dedi.
 
Atölyede, farklı yaş gruplarından gençler bir araya gelerek, sürdürülebilir şehir modelleri kurma, büyük problem çözme ve yeni düşünme becerilerini geliştirdi.
 
Katılımcılara gelecek tasarımı odaklı eğitim ve atölye çalışmaları sunuldu. Sürdürülebilir yaşam alanlarında alternatif üretim modellerinin tasarlanması, geliştirilmesi ve uygulanması üzerinde duruldu. Atölye sonrasında da katılımcıların ilgisini devam ettirmek için, sürdürülebilirlik yaklaşımı kazanımları değerlendirildi.

 

İlgili diğer haberler:

Tarsus’ta hem Milli Eğitimde, hem de Tarsus Üniversitesinde yetki Türk Eğitim Sen’de - HABER Fizik Biliminde Türkiye Birinciliği Ödülü TAC Öğrencisine - HABER Tarsus’ta emekli çevreci öğretmen öğrencilere fide ve kitap armağan etti - HABER Öğrenciler Sınav Kaygısını Büyükşehirle Aşıyor - HABER Amerikan Kültür Kids Tarsus Anaokulu kayıtlarına devam ediyor - HABER Tarsus Sadık Eliyeşil Ortaokulu’ndan Muhteşem Mezuniyet Töreni - HABER Özel Tarsus Bilgi Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’den Engelliler Haftası programına katılım - HABER Tarsus’ta 3 eğitim sendikasından ortak açıklama - HABER Öğretmen cinayetine Tarsus Türk Eğitim-Sen “tabutla” ses yükseltti - HABER Tarsus Eğitim Sen 'den Cuma günü iş bırakma çağrısı - HABER Yıldız İşletme Kulübü ”Kariyer Panayırı” hazırlıkları tamam - HABER Büyükşehir Yazar İpek Ongun İle Hayranlarını Buluşturdu - HABER 75.yıl Kocatepe Ortaokulu Öğretmenleri Erasmus+ ile Barselonada İşbaşı Gözlem Faaliyetinde Bulundu - HABER Tarsus Fatih Anadolu Lisesi öğrencileri Sırbistan’da - HABER Tarsus Ticaret Borsası ve TTB LİDAŞ Personelleri Tahliye ve Yangın Tatbikatı Eğitiminde - HABER Tarsus’ta Geleceğine Sahip Çık’ projesi - HABER Sadık Eliyeşil Ortaokulu’nda Bilim Şenliği - HABER “İktidarın siyasi programına paralel hazırlanan laiklik ve bilim karşıtı yeni müfredatı reddediyoruz’ - HABER TOBB Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri İle Tarsusi Sohbetler - HABER Büyükşehir Tarsus 100. Yıl Atatürk Çocuk Gelişim Merkezi’nde “Ebeveynlik Yolculuğu” semineri - HABER
Aze Tarım
Doç. Dr. Özbozkurt ve Dr. Yeşilkuş, “Nörostratejik Yönetim Projesinin” sonuçlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Sundu