Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
21 Şubat 2024 Çarşamba, 12:37

2023 yılında web sayfası izlenilebilirliğine ait istatistiki verileri paylaşan Tarsus Ticaret Borsası’ndan yapılan açıklamada; sayfa görüntüleme, kullanıcı etkileşimi, dosya indirme, başlangıç sayfasını kullanma ve benzeri tıklanma etkinlik sayısının 281 bin adet gerçekleştiği belirtildi.
 
Borsanın 86.283 adet tekilde Dijital platformunun sayfa izlenmesinin Türkiye dışında en fazla 11 bin kullanıcı ile Almanya, 3670 kullanıcı ile Amerika ve sırasıyla Hollanda , Çin, İngiltere ve Rusya olarak gerçekleştiği etkinlik sayısına göre izleyici cinsiyetinin ise % 66’sını erkek % 34 ‘nü kadın olduğu ifade edildi.
 
Borsa dijital platformu ile ilgili diğer istatistikler ise şu şekilde açıklandı;
Kullanıcıların; % 50 si masa üstü bilgisayarı ile % 49,50 mobil telefon ve % 0,50 si tablet ile giriş gerçekleştirmiş, bu girişlerin %48 ‘i si haberler ve duyurular, % 45 ‘i bülten istatistikleri, geri kalanı etkileşimleri ise platformun diğer sayfalarında gerçekleşti. Haber ve duyurularda ise en fazla görüntülenen “Tarsus Ticaret Borsası TOGG ‘u Teslim aldı” haberi oldu.
 
Kullanıcı yaş grubunda en fazla 35-44 yaş arası kullanıcının 3.700 kişisi Bankacılık ve Finans sektöründe ilgi alanlarına sahip olduğu, en fazla kullanıcı sayısı şehir ise İstanbul, Adana, Ankara, Gazi Antep ve İzmir olurken Tarsus 7. Sırada kullanıcıların yoğunlaştığı şehirler oldu.

 

İlgili diğer haberler:

İskenderun TSO’dan Tarsus TSO’ya ziyaret - HABER Türk Kadınlar Birliği Tarsus Şube Başkanı Figen Aktan, Tarsus Ticaret Borsası ‘nı ziyaret etti - HABER Tarsus Çukurova Uluslararası Havalimanı’nın yapımı tamamlandı - HABER Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya’dan 19 Mayıs mesajı - HABER Mustafa Teke’den 19 Mayıs mesajı - HABER Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu olağan haftalık toplantısı yapıldı - HABER Metin, Sosyal Güvenlik haftası nedeniyle Borsayı ziyaret etti - HABER TTB Genel Sekreterine, Hizmet Şeref Belgesi Takdim Edildi - HABER Tarsus TB, TOBB'un 80'inci Genel Kuruluna Katıldı - HABER Mustafa Teke, Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) Genel Kurulu’na katıldı. - HABER Tarsus TSO TOBB’un 80. Genel Kurulu’nda - HABER Tarsus’ta TAKE kapsamında soya dağıtımı - HABER Borsa Heyeti, Paris ve Brüksel’de İhracat Kapılarını Araladı - HABER Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke’den Anneler Günü mesajı - HABER Tarsus’ta Sert Çekirdekli Meyvelerde Rekolte Yüksek, Fiyatlar Düşük - HABER Mersin Deniz Ticaret Odası Başkanı Cihat Lokmanoğlu Tarsus Ticaret Borsası’na nezaket ziyaretinde bulundu. - HABER Tarsus Ticaret Borsası’ndan Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç’a Ziyaret - HABER Litvanya heyetinden MTOSB’ye ziyaret - HABER Murat Kaya: “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü yürekten kutluyorum” - HABER Tarsuslu Müteahhitlerden Hazır Betondaki Zamma Protesto - HABER
Aze Tarım
Doç. Dr. Özbozkurt ile Dr. Yeşilkuş, Nörostratejik Yönetim Projesini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a Sundu