Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
3 Mayıs 2024 Cuma, 18:18

Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya ,Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke ve beraberinde meclis  üyeleriyle birlikte Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
 
Meclis Başkanı Murat Kaya, 31 Mart’ta yapılan seçimlerde Belediye Başkanı seçilen Ali Boltaç’a görevinde başarılar dileyerek, Tarsus’un gelişmesi, kalkınması ve daha çağdaş bir kent olması yönünde atılan her adıma destek olacaklarını da dile getirdi.
Tarsus ortak paydasında, Borsa olarak üzerlerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarının altını çizen Meclis Başkanı Murat Kaya ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke “Tarsus Ticaret Borsası olarak, kentin ticaretinin, ekonomisinin ve sosyo kültürel alanda toplumsal hayatı da içine alan gelişmelerde elimizi her zaman taşın altına koymaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Ortak akılla hareket etmek ilçemizin faydasına olacaktır. Borsamız geçmişten bugüne kadar kurum, kuruluş, meslek odaları ile ortak akılla hareket etmiştir. Sosyal, ekonomik ve stratejik konularda ortak projeler hazırlayıp kentimize büyük faydalar sağlayabiliriz” ifadesini kullandı.
 
Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç ise, Borsa meclis ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek , ortak payda Tarsus etrafında birleşmesini kendisinin de çok istediğini dile getirdi.
BU MAKAM HİZMET MAKAMI’DIR.
Belediye Başkanı Boltaç, Tarsus Ticaret Borsasının üyesi olarak Tarsus ve Borsa üyeleri için hayata geçirdiği projeleri yakından takip ettiğini vurguladığı konuşmasında; “ Bizim önceliğimiz Tarsus’un il olma konusu. Bu konuda Tarsus taki tüm STK’ların, halkımızın desteğine ihtiyacımız var. Yine aynı şekilde tarım ve sanayi ikilisinin yaratacağı ekonomik sinerji diğer ağırlıklı önceliğimiz. Bu konularda  sizlerin de bizi yalnız bırakmayacağınıza inanıyorum. Özellikle Sivil toplum kuruluşlarımızın, meslek odalarımızın katkı ve destekleri bir belediyenin daha iyi hizmet vermesi noktasında önemlidir. Çünkü belediyenin yapacağı hizmetler tek başına bir yere kadar ulaşır. Bu makam hizmet makamıdır, herkese, her kesime adaletli yaklaşmamız için ve birlikte el ele verdiğimiz zaman yapacağımız çalışmalar daha hızlı bir şekilde ivme kazanarak daha güzel noktalara taşınacaktır.” Şeklinde sözlerini tamamladı.

 

Aze Tarım
Mersin Deniz Ticaret Odası Başkanı Cihat Lokmanoğlu Tarsus Ticaret Borsası’na nezaket ziyaretinde bulundu.