Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
25 Ocak 2020 Cumartesi, 18:06

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın çağrısı üzerine, birçok sivil toplum kuruluşu ve oda ve kurumların desteğiyle, depremin yaşandığı Elazığ ve Malatya’ya, iki tır dolusu erzak ve malzeme gönderildi.
 
Tarsus Belediyesi Başta olmak üzere Ziraat Odası ve diğer kurumların destek verdiği malzemeler Belediye tesislerinde toplanıp tırlara yüklendi.
 
Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, “Ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle Tarsusumuz tek yürek haline gelerek, deprem bölgesine yardım göndermek için Belediyemize akın etti. Teşekkürler Tarsus!” dedi.
 
Tarsus Ziraat Odası Başkanı Veyis Avcı ise “Tarsus Ziraat Odamız’ca çiftçilerimizin desteği ile toplanan sebze ve meyveleri Elazığ ve Malatya’daki depremzedelere gönderilmek üzere yola çıkacak olan Tarsus Belediyesi’ne ait tırlara teslim ettik.
 
Bu afette hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı dilerim Elazığ ve Malatya illerimizdeki depremden zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir Allah böyle bir acıyı bir daha milletimize yaşatmasın göstermesin diye dua eder hepinize saygılar sunarım” diye konuştu.

 

Aze Tarım
Enkazdan 24 saat sonra sağ çıkarıldı