Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
26 Ağustos 2023 Cumartesi, 13:58

TFF 3. Lig 1. Grupta yer alan Tarsus İdmanyurdu yeni sezon öncesi hazırlıklarını sürdürürken, iş insanı Erdal Acer, Has Bahçe’de, kulüp yöneticileri, oyuncular, teknik kadro ve basın mensuplarına kahvaltı verdi.
 
Sezon öncesi gerçekleşen moral kahvaltısında konuşan Tarsus İdmanyurdu Kulübü Başkanı Cem Kavalcı, maddi sıkıntıların devam ettiğini, tüm zorluklara rağmen takımın sezona en iyi şekilde başlayacağına inandığını söyledi.
 
Kombine bilet satışının arzu edilen şekilde geçmediğini belirten Kavalcı, Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın maaşını vererek takıma destek olduğunu ve STK’lardan veya iş insanların gerektiği şekilde faydalanamadıklarını söyledi.
 
Mevcut ve eski dönem milletvekillerini takıma destek olmadıkları için eleştiren Cem Kavalcı, Tarsus’ta da yatırımları olan Hasan Yıldırım’ın Adana Demirsppor’a reklam vererek destek olduğunu savunarak, “Tarsus İdmanyurdu’na neden destek olmuyorsunuz?” sorusunu yöneltti.
 
Başta Tarsus Ticaret Odası ve Ticaret Borsası olmak üzere diğer meslek örgütlerinden de destek beklediklerini vurgulayan Kavalcı, yine OSB’de faaliyette bulunan bir fabrika ile destek konusunda anlaşmaya vardıklarını, fakat daha sonra eski vekillerden Ali Cumhur Taşkın’ın devreye girdiğini iddia ederek, bu desteğin gerçekleşmediğini belirtti.
 
Tarsus’ta yapımı süren havaalanı firmasının yöneticisi Süleyman Kozuva’yı da takıma destek olmadığı için eleştiren Kavalcı, “Yerel seçimler yaklaşıyor. Tüm başkan aday adaylarımızı kulübüme bekliyoruz. Tüm iş insanlarımızın duyarlı olmalarını istiyoruz” dedi.
 
İş insanı Erdal Acer ise, “Öncelikle Tarsus İdmanyurdu’na başarılar diliyorum. Takıma destek olunmaması üzücü. Takım da işler iyi gittiği zaman herkes var. Fakat kötü dönemde kimse yok! Tarsus’tan ekmek yiyen herkesin takıma destek olması gerekir.
 
Tarsus İdmanyurdu Teknik Direktörü İbrahim İnan ise “Tarsus İdmanyurdu’nun içine düştüğü bu durumu acizlik olarak görmüyoruz. Medyanın ve taraftarlarımızın desteğiyle bu süreci atlatacağımıza inanıyorum.
 
Takımımdan memnunum. Sezona en iyi şekilde başlayacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Aze Tarım