Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
26 Mart 2024 Salı, 10:44

“Çekirdeksiz Domates, Fasa Fiso, Özgürlük” gibi şarkılarıyla tanınan Şubadap Çocuk ekibi sosyal medya hesapları üzerinden Tarsus Belediyesi'nden iddiaya göre alamadıkları konser parası için kampanya başlattı.
 
Mevcut Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ile de görüştüklerini ancak dikkate alınmadıklarını savunan ekip, takipçilerini ‘ödeme hatırlatması’ yapmaya davet etti.
 
Şubadap Çocuk'un sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı metin şöyle:
 
“10 Şubat 2024 tarihinde Tarsus Belediyesi ile halka açık, ücretsiz bir konser gerçekleştirmiştik. Oldukça keyifli geçen bu konserin ödemesini belediyeden maalesef ki alamıyoruz.
 
Seçim sürecinin içerisinde yanlış anlaşılma ihtimalimizi de göz önünde bulundurarak çeşitli telefon aramaları yaparak ilerledik. Pek dikkate alınmadık. Mevcut Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ile görüşmelerimiz de sonuç vermeyince, sizlerden destekle sosyal medya üzerinden ödeme hatırlatması yapmak, böylece hakkımızı almak istedik.
 
Biliyorsunuz, Şubadap Çocuk olarak yıl boyunca yaptığımız 100 konserin yarısını turneler yoluyla ücretsiz gerçekleştiriyoruz, hatta şu anda deprem bölgesinde bir devlet okulları turnesindeyiz. Kalan 50 konserden de gelir elde ederek çalışmalarımızı sürdürmeye çalışıyoruz…”

 

Aze Tarım
Büyükşehir’le Mersin’i Yeniden Keşfetmenin Keyfi