Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
15 Ocak 2024 Pazartesi, 20:09

Tarsus Belediyesi Zabıta İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde halk sağlığını tehdit eden ürünlere geçit vermemek adına gıda denetimlerini titizlikle gerçekleştiriyor. Yapılan son denetimde, menşei belirlenemeyen 150 kilogramlık peynir ele geçirildi.
 
Tarsus Belediyesi gıda denetimlerini sürdürüyor. Zabıta ekiplerince yapılan ilk denetimler kapsamında, ele geçirilen peynirler için basit usul yöntemi olarak sıcak su testine tabi tutuldu. Testte, peynirler kısa bir süre içerisinde çözülerek ürünün kalitesizliği ortaya çıktı. Ürünler, belediyenin laboratuvarında gerekli incelemeler gerçekleştirildikten sonra imha edilecek.
 
“SOKAKTA SATILAN ÜRÜNLERİ ALMALARINI İSTEMİYORUZ”
 
Tarsus Belediyesi Belediye Başkan Yardımcısı ve Zabıta İşleri Müdürü Serdal Demirel konuyla ilgili, “ Vatandaşlarımızdan menşei belli olmayan, etiketi belli olmayan sokakta satılan ürünleri almalarını istemiyoruz. Çünkü hepsi sahte. Biz buradayız. Numune getirsinler biz gerekli olan yardımları yaparız.” dedi.
 
“PEYNİR ADINA BİR ŞEY KALMIYOR HEPSİ NİŞASTAYA DÖNÜŞÜYOR”
 
Ürünlere sıcak su testi gerçekleştiren Demirel “Daha önce sahte peynirleri yaptığımız denetimlerde ele geçiriyorduk. Artık herkes metot değiştiriyor, kendini geliştiriyor. Tabi ki bizde geliştiriyoruz. Bu tür yakalanan sahte peynirler otlu peynir, tulum peynir ve bidon peynir haline döndü. Şimdi bununla ilgili basit bir test yapacağız. Çok az ılık bir suya kestiğimiz peyniri koyuyoruz. Çok az beklediğimizde peynir adına bir şey kalmıyor hepsi nişastaya dönüşüyor.” ifadelerini kullandı.
 
Ekipler gıda üretimi ve satışına yönelik saha denetimlerini sürdürerek, vatandaşların sağlıklı ve güvenilir gıdalara erişimini sağlamak adına çalışmalarını devam ettirecek.

 

İlgili diğer haberler:

LÖSEV’den Lösemi Ve Kanserle Mücadele Eden Ailelere - HABER Mersin Büyükşehir’den Sağlıklı ve Eğlenceli Etkinlik - HABER Tarsus'ta 57 işçi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere sevk edildi - HABER Çölyak Hastası Aileler Farkındalık Etkinliğinde Buluştu - HABER LÖSEV Mutlu Et Paketleri İle Mutluluk Paylaştıkça Çoğalıyor - HABER Tarsus’ta “Dünya Sağlık İçin Hareket Et” Günü Renkli Aktivitelerle Kutlandı - HABER Sağlık İçin Hareket Et Günü’nde Tarsus Belediyesi'nden Sağlık Sempozyumu - HABER LÖSEV Ailelerinden Sağlık Bakanı’nın İstismar Açıklamasına Cevap - HABER LÖSEV’li Aileler Sağlık Bakanına Sordu - HABER Büyükşehir’in Gezici Sağlık Aracı’nın Yeni Durağı Beylice Mahallesi Oldu - HABER Başkan Seçer’den SMA Hastası Yiğit Aras İçin Dayanışma Örneği - HABER Lösemili çocuklar İstanbul’da doğum günlerini kutladı! - HABER Tarsus’ta hastaları özel hastaneye yönlendiren doktor ve arkadaşı gözaltında - HABER Mehmet Çiçekdağ’dan “Organ Bağışı Yapın” çağrısı - HABER Lösemi, Çocukluk Çağı Kanserlerinde İlk Sırada - HABER Kadınlar Büyükşehir’in fizyoterapisti ile sağlıklı kalıyor - HABER Tarsus Belediyesi’nden “Kanser Değil, Sen Güçlüsün” Konulu Sağlık Söyleşisi Düzenlendi - HABER Tarsus Belediyesi, sağlıklı yaşam semineriyle kadınları bilinçlendiriyor! - HABER Büyükşehir, Çölyak Destek Projesi İle Hem Gönüllere Hem Bütçelere Dokunuyor - HABER Tarsus Belediyesi Zabıta İşleri Müdürlüğü, Halk Sağlığını Tehdit Eden Gıdalara Karşı Denetimlerini Sürdürüyor - HABER
Aze Tarım
Başarır: “Elimde sihirli değnek olsa Büyükşehir adayı olarak Fikri Sağlar olsun derdim”