Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
20 Kasım 2023 Pazartesi, 14:19

Kent Genelinde şiddetlenen yağış ve fırtına, Tarsus Belediyesi ekiplerini harekete geçirdi. Hızla artan yağışlar ve fırtına nedeniyle oluşan hasarlara karşı Tarsus Belediyesi, koordineli bir şekilde çalışarak mağduriyet yaşanan bölgelere acil müdahalede bulundu.
 
Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın koordinasyonu ile ekipler, şehir genelinde meydana gelen çatı uçmaları, ağaç devrilmesi ve ani su baskınları gibi olumsuz durumları hızla çözmek adına sabah saatlerine kadar çalıştı. Fen İşleri Müdürlüğü, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, hasar gören bölgelerde anında önlemler alarak tahribatları ortadan kaldırdı. Kırsal mahallelerde de ekipler gece boyu çalışmalarını sürdürdü.
 
Yapılan çalışmalar sonucunda, evlerde meydana gelen çatı ve su baskını problemleri hızla çözüldü. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, "Ekiplerimiz, şiddetli yağışlar sonucunda oluşan hasarları en kısa sürede gidermek için gece boyunca çalıştı. Vatandaşlarımızın mağduriyetini en aza indirmek için tüm birimlerimizle koordineli bir şekilde hareket ettik. Bu zorlu süreçte vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" dedi.

 

İlgili diğer haberler:

Sivaslılar Derneği Yöneticilerinden Ziyaret - HABER Muhtar Adayı Kadınlardan “Kadınlara Seçme Hakkı Tanınmasının” Yıl Dönümünde Ortak Açıklama - HABER “Sinemadan Siyasete Tarihten Sayfalar” Kitabı Aratos Yayınları’ndan Çıktı - HABER Başkan Bozdoğan, “Tarsus, parası olanın oyuncağı, dayısı olanın bahçesi olmayacak!” - HABER Tarsuslu Minikler, Tarım Yaşam Alanı ve Tarım Müzesi’nde Portakal Hasadı Yaptı - HABER 75. Yıl Kültür Merkezi'nin Tadilat Çalışmaları Başladı, Kapıları Yakında Açılıyor - HABER Boroğlu’ndan “5 Aralık Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı Tanınmasının” yıl dönümü açıklaması - HABER Eğitim-Sen Tarsus Şubesi görev bölümü yaptı - HABER Başkan Bozdoğan, “Bizim türkümüz yarım kalmayacak, kimsenin şüphesi olmasın!” - HABER Dünya Engelliler Farkındalık Günü Tarsus’ta kutlandı - HABER Semih Özsu’dan 3 Aralık mesajı - HABER Aslı Gözen, hayvan hakları konusunda Mehmet Yunus Seven’le görüştü - HABER Hacı Mehmet Özen, Tarsus Şehir Mezarlığı’nda sonsuzluğa uğurlandı - HABER Veyis Avcı, çiftçinin sorunlarını CHP Genel Başkanı Özel’e iletti - HABER Akademi Derneği’nden Emniyet Müdürü İhsan Yalçınkaya’ya Ziyaret - HABER İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Atasoy’dan Başkan Veyis Avcı’ya ziyaret - HABER Aratos Dergisi ve Anadolu Müzik Kültürleri Derneği’nin ortak etkinliği - HABER 2023 Aratos Ödülleri Dr. Halil Atılgan ve Doç. Dr. Ali İhsan Ökten'in oldu - HABER 2021 Tüm Emekliler Sendikası Tarsus Şubesi bütçe protestosu - HABER Tarsus Belediyesi Yoğun Yağış Sonrası Olumsuzları Gideriyor - HABER
Aze Tarım
Başkan Seçer, Uluslararası Tarsus Festivali’nin Son Gününde De Coşkuya Ortak Oldu