Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
15 Eylül 2023 Cuma, 10:55

Gazetemiz Kurucusu ve Başyazarı Mehmet Can Bulut, yaşadığı sağlık problemleri neticesinde 71 yaşında yaşama gözlerini yumdu.
 
M. Can Bulut, Tarsus Şehir Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından sonsuzluğa uğurlandı.
 
Cenaze törenine Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, CHP Mersin Milletvekili Talat Dinçer, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, geçmiş dönem Mersin Milletvekilleri Ali Oksal ile Baki Şimşek, Mersin Büyükşehir ve Tarsus Belediyesi bürokratları, Belediye Meclis üyeleri, siyasi partilerin ilçe başkan ve yöneticileri, Oda, Dernek ve Kooperatiflerin başkan ve yöneticileri, STK temsilcileri, çok sayıda iş insanı ve esnaf, gazeteciler, Merhum Bulut’un akraba, dost ve yakınları katıldı.
 
Oldukça yoğun katılımın olduğu cenaze merasiminde duygu dolu anlar yaşandı. Tarsus İdmanyurdu sevdalısı olan Mehmet Can Bulut’un tabutunun üzerine kulüp bayrağı ve emek ederek bugünlere getirdiği gazetemizin bir nüshası konuldu. Merhum Bulut’a Allah’tan rahmet diliyoruz.

TARSUS İDMANYURDU FUTBOLCULARI TABUTU TAŞIDI
 
Merhum Mehmet Can Bulut için Tarsus İdmanyurdu bir sevdaydı. Taraftarlık, yöneticilik,
Bir gazeteci olarak başarı için mücadele Mehmet Can Bulut için aldığı son nefese kadar öncelikli oldu.
 
Vefatından birkaç gün önce Tarsus İdmanyurdu’nun Talas Belediyespor maçında aldığı galibiyet dahi büyük moral oldu.
 
O’nun bu sevdasını yakından bilen Tarsus İdmanyurdu Kulübü Başkanı Cem Kavalcı, kulüp yöneticileri, teknik kadro ve oyuncular cenazede yer aldı.
 
Tarsus İdmanyurdu futbolcularının tabutu hep birlikte omuzlayarak taşımaları oldukça anlamlı oldu. Akdeniz Gazetesi Yazı Ailesi olarak TİY camiasına çok teşekkür ediyoruz.
 
Tabutunun üzerine konulan Tarsus İdmanyurdu bayrağı ve gazetemizin bir nüshası aslında Mehmet Can Bulut’un kıymetlerinin ön plana çıkmasından başka bir şey değildir.
 
İşte M. Can Bulut için, Tarsus İdmanyurdu Kulübünden yapılan paylaşım…
 
“Tarsus’umuzun kıymetli duayen gazetecisi, Tarsus İdman Yurdu sevdalısı ve kulübümüzde yöneticilik yapmış büyüğümüz Mehmet Can BULUT’un cenaze törenine katılım sağladık. Kendisi için Tarsus İdman Yurdu’nun ne kadar değerli ve kıymetli olduğunu biliyorduk. Kendisine Allah’tan rahmet ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.
Hepimizin başı sağolsun.”

SOSYAL MEDYADA BİNLERCE YORUM VE PAYLAŞIM
 
Duayen Gazeteci Mehmet Can Bulut’un vefat haberinin duyulmasının ardından sosyal medyada binlerce yorum ve paylaşım yapıldı. Dürüst kişiliği, 45 yıllık aktif gazeteciliği boyunca topluma verdiği katkılar nedeniyle “başsağlığı” mesajları ve paylaşımları birbirini izledi.
 
Bulut’un vefatının gerçekleştiği 12 Eylül ve devamında ki günlerde Tarsus ve bölge genelinde en çok yapılan paylaşımlar kendisi adına yorumlanan taziye mesajları oldu.
 

 

Aze Tarım
Büyükşehir’den Eğitim ve Öğretime Bir Katkı Daha…