Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
2 Nisan 2024 Salı, 12:27

Ankara Tarsuslular Derneği (TADER) tarafından düzenlenen İftar Yemeği buluşması, Ankara’da görev yapan Tarsuslu yargı mensupları, bürokratlar, sivil toplum kuruluşu Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, askeri ve emniyet mensupları ile 150 civarında Tarsuslu üniversite öğrencileri ve Tarsuslu ailelerin katılımıyla gerçekleşti.
 
Yoğun ilgi gören iftar yemeğine katılan 500’ü aşkın Tarsuslu hemşehrilerine hitap eden TADER Genel Başkanı Semih Özsu; ‘’Kurulduğumuz günden bu zamana kadar sizlerin katkı ve katılımlarınızla gerçekleştirdiğimiz birçok etkinlikle memleket özlemimizi gidermeye, Tarsus’un kültürünü Ankara’da yaşamaya ve yaşatmaya çalışıyoruz’’ diyerek tüm katılımcılara ve iftar organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.
 
Konuşmasında hemşehricilik bilincinin ve dayanışma içinde olmanın önemini vurgulayan Özsu; “TADER olarak düzenlediğimiz etkinliklerde bu kadar Tarsusluyu nasıl bir araya getirebildiğimizi soruyorlar, neticede biz Tarsusluyuz, buradayız dediğimiz zaman bir araya geliriz diyoruz. Sizlerin etkinliklerimize gösterdiğiniz bu yoğun ilgi bizlere daha fazla sorumluluk yüklüyor. Sizlerden aldığımız bu güçle, hemşehricilik bilincini, birlik ve beraberlik ruhunu canlı tutmak için daha sık etkinlik yapmaya gayret göstereceğiz.” dedi.
TADER Burs Fonu hakkında bilgiler de veren Özsu; “Türkiye genelindeki üniversitelerde okuyan öğrencilerimizi çatımız altında topladık. 3 yıl önce kurduğumuz Burs Fonumuzla her yıl ihtiyaç sahibi 60 öğrencimize burs veriyoruz. Sizlerden beklentimiz daha fazla öğrencimize destek olabilmek için resmi burs fonu hesabımıza az çok demeden bağış yapmanız. Çünkü gençler bizim geleceğimiz. Onlara güveniyoruz ve onlara destek olmak istiyoruz” dedi.
 
TADER ’in Geleneksel 6. İftar Yemeğine ev sahipliği yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcısı Tarsuslu Yaşar Neslihanoğlu başta olmak üzere, iftar yemeğine katkıda bulunan Mega Mühendislik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Yıldırım’a, Alaaddin Ocakbaşı işletmesi sahibi Tarsuslu Alaaddin Doğanoğlu’na, Şıkel Organizasyon sahibi Murat Şıkel’e, Evrensel Dans Akademisi Semazen Grubuna ve İftar öncesi Kur’an-ı Kerim okuyan Tarsuslu Bilal Göçer’e  katkılarından dolayı teşekkürlerini bildiren Özsu, konuşmasının sonlarına doğru şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla ve rahmetle andı. Özsu, geçen sene hayatını kaybeden TADER kurucularından merhum Ömer Kurnaz’ı andığı esnada duygusal anlar yaşaması nedeniyle konuşmasını TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün’e devretti.
 
Başkan Kazım Ergün yaptığı kısa konuşmasında; “Gençlere yönelik olarak; Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyete sahip çıkmak, geçmişimizi unutmadan geleceğimize emin adımlarla yürümek zorundayız diyen Ergün; ‘’Tarsuslu olmasam da Tarsuslulardan daha çok Tarsusluyum” ifadelerine yer verdi.
 
TADER ‘in Geleneksel 6. İftar Yemeği Buluşması konuklarla hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 

İlgili diğer haberler:

Belediye İş Sendikası Başkanı Nail Kaya’nın Kurban Bayramı Mesajı - HABER Tarsus Emlakçılar Derneği Başkanı Özgür Gülbahar, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı - HABER CHP Tarsus İlçe Örgütünde Bayramlaşma Programı - HABER Üretici Kadınlar, Büyükşehir Tarsus Gençlik Kampı’nda Buluştu - HABER TÜED Tarsus Şube Başkanı Arif Kılınç’tan Kurban Bayramı mesajı - HABER Başkan Cumali Erbay’dan Kurban Bayramı mesajı - HABER TADER Başkanı Semih Özsu ‘’Kurban Bayramı’’ nedeniyle mesaj yayımladı - HABER Tarsus’ta Karne Heyecanı: Başkan Boltaç Öğrencilerle Buluştu - HABER Ahmet Özturşucu’dan Profesyonel Klip Tanıtım Galası - HABER Tarsus Fotoğrafçılar Odası’ndan Başkan Ali Boltaç’a ziyaret - HABER Tarsus’ta emeklilere uygun koşullarda yakacak odun temini - HABER Başkan Koçak’tan Kurban Bayramı kutlama mesajı - HABER Kursiyerler Yaptıkları Eserleri Sergiledi, Büyük Beğeni Topladı - HABER Tarsus İnleyen Nağmeler Musiki Derneği’nden “Yaza Merhaba” Konseri - HABER BES Tarsus’ta açıklama yaptı: “Kazanılmış haklarımızdan vazgeçmeyeceğiz! - HABER Av. Derya Özinç’ten kamuoyuna açıklama - HABER Op. Dr. Vedat Günyar'ın acı günü, anne Fatma Günyar vefat etti - HABER Yeni İsim Mersin/Tarsus Muhtarlar Derneği Oldu - HABER Tarsus Cemevi’nden Tunceli Valisi’ne ziyaret - HABER Aratos Felsefe Dergisi Kurucusu Uğur Pişmanlık: “Tarsus Felsefenin Kenti Olmalıdır” - HABER
Aze Tarım