Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
20 Ocak 2024 Cumartesi, 10:31

Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya’nın oğlu Nail Can, hayatını Selin ve Kaan Yücesoy çiftinin kızları Selen Yücesoy ile birleştirdi.
 
Tarsus Belediyesi Nikah salonunda yapılan törene Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Kaya, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Tarsus Üniversitesi Rektörü Orhan Aydın, Emniyet Müdürü İhsan Yalçınkaya, Tarsus Müftüsü Murat Akçay, Borsa Başkanı Mustafa Teke, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ruhi Koçak, TSO Genel sekreter yardımcısı Rasim Sarı, STK başkan ve yöneticileri ve davetliler katıldı.
 
Selen ve Nail Can Kaya’nın nikahlarını Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan kıydı.
 
Gençler, ömür boyu birlikteliğe “evet” derken nikah şahitliklerini ise Vali Pehlivan, Kaymakam Otcu, Başsavcı Kaya, Rektör Aydın, TSO Başkanı Koçak, Coşkun Yüzgeç ve Hayati Ennekavi yaparak şahit olduklarını  söylediler.
 
Gençlerin nikah cüzdanlarını Vali Ali Hamza Pehlivan verdi. Cüzdanı vermeden önce bir konuşma yapan Vali Pehlivan “İnsan hayatında doğumdan ölüme kadar çeşitli evreler vardır. Evlenmek ve yuva kurmakta hayatın önemli aşamalarından biridir.
 
Aile müessesesini teşekkül ettirmek hayatın en önemli aşamalarından birisi. Toplumlar, ülkeler ve milletler aile müessesesi ile ayakta durmaktadır. Devletlerin ve milletleri devamı sağlam aileler ile mümkün oluyor Yuvalar  Allah nasip ederse çocuklarla bereketleniyor..Sizlerde bugün güzel bir yuva kuruyorsunuz. Çıktığınız bu yolda sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum. Büyüklerimizin dediği gibi Allah sizleri bir yastıkta kocatsın” dedi.
 
Gençlere nikah cüzdanlarını vererek tebrik etti. Her iki ailenin büyüklerini de kutladı.
 
Daha sonra nikah şahitleri ve gençlerle aileler hatıra fotoğrafı çektirirken, Tarsus Müftüsü Murat Akçay ise dua etti.
 
Yazı ailesi olarak genç çiftlere ömür boyu mutluluklar diler, ailelerini kutlarız.

 

Aze Tarım
Büyükşehir Çocuk Gelişim Merkezlerinde Karne Heyecanı