Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
28 Kasım 2023 Salı, 19:10

Yerel seçim öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi Tarsus ilçe örgütünde hareketlilik yaşanmaya devam ediyor.
 
Yinede Sevgi Özel Eğitim Kurumu Kurucu ve Müdürü Selami Kızılaslan, Tarsus Belediye Meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunu yaptı.
 
Aynı zamanda sosyal hizmet uzmanı da olan Selami Kızılaslan, aday adaylığı başvuru dosyasını parti ilçe örgütüne teslim etti.
 
2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerin oldukça önemli olduğunu vurgulayan Selami Kızılaslan, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin neferi olarak uzun yıllardır mücadelenin içerisinde yer aldım. 2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde daha fazla sorumluluk almam gerektiğine inandığım için Belediye Meclis üyeliğine talip oldum.
 
Bu göreve talip olan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bu seçim sürecinde el birliği ile başta Tarsus ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden kazanılmasının yanı sıra birçok Belediyeyi de kazanacağımıza inanıyorum” dedi.
 
Selami Kızılaslan kimdir?
Selami Kızılaslan, 16 Eylül 1972 tarihinde Malatya’nın Hekimhan ilçesi, Dursunlu köyünde dünyaya gelmiş olup, ilk ve orta öğrenimini Hekimhan’da tamamlamıştır. Yüksek öğrenimini Hacette Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü’nde tamamlamış olup, sosyal hizmet uzmanı ünvanını almıştır. Vatani görevini Çanakkale’de kısa dönem olarak tamamlamıştır. 23 yıldır Tarsus’ta Yinede Sevgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin kurucu-müdürü olarak görev yapmakta ve özel gereksinimli bireylere hizmet etmektedir. Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği Mersin Şubesi Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Tüm Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri Derneği Kurucu üyesi, teşkilatlanmadan sorumlu başkan yardımcısı ve Mersin şubesi il başkanıdır. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği üyesi evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

İlgili diğer haberler:

Cumhur İttifakı adayı MHP’li Mahmut Tat, Sivaslılar Derneği’ni ziyaret etti - HABER MHP’li Soydan, Çamlıyayla’da vatandaşlarla buluştu - HABER 31 Mart 2024 yerel seçimleri İyi Parti Tarsus Belediyesi Meclis üyeliği aday listesi - HABER 31 Mart 2024 yerel seçimleri Memleket Partisi Tarsus Belediye Meclis üyeliği aday listesi - HABER 31 Mart 2024 yerel seçimleri MHP-AK Parti Tarsus Belediye Meclis üyeliği aday listesi - HABER 31 Mart 2024 yerel seçimleri CHP Tarsus Belediye Meclis üyesi aday listesi - HABER ‘Vahap Seçer Bozyazı Seçim Koordinasyon Merkezi’ Coşkuyla Açıldı - HABER Hasan Köse: “Mehmet Yunus Seven’i destekliyoruz” - HABER Haydar Aratekin’den “destek” açıklaması - HABER Soydan: “Mersin’e Çözüm Odaklı Yönetim Modelini Getireceğiz” - HABER Vatan Partisi Tarsus Belediye Başkan Adayını Tanıttı - HABER Belediye Meclis Üyesi Aday Listeleri Merakla Bekleniyor - HABER ‘Vahap Seçer Seçim Koordinasyon Merkezi’ Açıldı - HABER MHP Büyükşehir adayı Serdar Soydan Tarsus’ta ziyaretlerde bulundu - HABER İyi Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Mehmet Yunus Seven bir seçim ofisi daha açtı - HABER Başkan Seçer, Tarsus Halkıyla Buluştu - HABER Mehmet Yunus Seven: “Biz birlikte güçlüyüz birlikte kazanacağız” - HABER Mahmut Tat, Ergenekon Mahallesi Semt Pazarında Vatandaşlarla Buluştu - HABER Kocamaz: “Üreticileri 22 Yılda Getirdiğiniz Bu Sefalet Noktasıyla Gurur Duyabilirsiniz” - HABER Ali Boltaç: “Siyasete Değil Hizmete Odaklıyız" - HABER
Aze Tarım
Mehmet Özel, CHP’den Tarsus Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı