Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
6 Aralık 2023 Çarşamba, 11:54

Yinede Sevgi Özel Eğitim Kurumu Kurucu-Müdürü olan ve CHP’den Tarsus Belediye Meclisi’ne a. adaylığı başvurusunda bulunan Selami Kızılaslan, 3 Aralık Dünya Engeller Günü dolayısıyla düzenlenen etkinliklere katıldı.
 
Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen resmi programların yanı sıra diğer sosyal faaliyetlere de katılım sağlayan Selami Kızılaslan, ömrü boyunca özel gereksinimli bireylerinin eğitimlerinin sağlanması ve ailelerine de destek olabilmek adına çaba sarf ettiğini vurguladı.
 
Selami Kızılaslan, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, özel gereksinimli bireylere karşı toplumun farkındalığını artırmak için düzenlenen törenlere katılım sağladım.
 
Cumhuriyet Halk Partisi’nden meclis üyesi aday adayı olmamın altında yatan temel nedenlerden birisi de engelsiz bir Tarsus yaratmak isteyişimdir. Engelsiz bir kentin önünde ki engelleri kaldırmak için Belediye Meclisinde mücadele etmeye geliyorum.
 
İleri düzeyde özel gereksinimli bir birey (Otistik) abisi ve 24 yıldır özel gereksinimli bireylere hizmet eden Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü olarak Tarsus’umuzu engelsiz bir kent yapmaya, özel gereksinimli bireylerin eli, ayağı, sesi, kulağı ve gözü olmaya geliyorum” ifadelerini kullandı.
 
Özel gereksinimli bireyler için birçok projenin hayata geçirilebileceğini kaydeden Selami Kızılaslan, “Projelerimizle çok güzel dokunuşlar yapacağımıza inanıyorum. Toplumumuzun özel insanları için Belediye Meclisimizde de mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.
 

İlgili diğer haberler:

Cumhur İttifakı adayı MHP’li Mahmut Tat, Sivaslılar Derneği’ni ziyaret etti - HABER MHP’li Soydan, Çamlıyayla’da vatandaşlarla buluştu - HABER 31 Mart 2024 yerel seçimleri İyi Parti Tarsus Belediyesi Meclis üyeliği aday listesi - HABER 31 Mart 2024 yerel seçimleri Memleket Partisi Tarsus Belediye Meclis üyeliği aday listesi - HABER 31 Mart 2024 yerel seçimleri MHP-AK Parti Tarsus Belediye Meclis üyeliği aday listesi - HABER 31 Mart 2024 yerel seçimleri CHP Tarsus Belediye Meclis üyesi aday listesi - HABER ‘Vahap Seçer Bozyazı Seçim Koordinasyon Merkezi’ Coşkuyla Açıldı - HABER Hasan Köse: “Mehmet Yunus Seven’i destekliyoruz” - HABER Haydar Aratekin’den “destek” açıklaması - HABER Soydan: “Mersin’e Çözüm Odaklı Yönetim Modelini Getireceğiz” - HABER Vatan Partisi Tarsus Belediye Başkan Adayını Tanıttı - HABER Belediye Meclis Üyesi Aday Listeleri Merakla Bekleniyor - HABER ‘Vahap Seçer Seçim Koordinasyon Merkezi’ Açıldı - HABER MHP Büyükşehir adayı Serdar Soydan Tarsus’ta ziyaretlerde bulundu - HABER İyi Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Mehmet Yunus Seven bir seçim ofisi daha açtı - HABER Başkan Seçer, Tarsus Halkıyla Buluştu - HABER Mehmet Yunus Seven: “Biz birlikte güçlüyüz birlikte kazanacağız” - HABER Mahmut Tat, Ergenekon Mahallesi Semt Pazarında Vatandaşlarla Buluştu - HABER Kocamaz: “Üreticileri 22 Yılda Getirdiğiniz Bu Sefalet Noktasıyla Gurur Duyabilirsiniz” - HABER Ali Boltaç: “Siyasete Değil Hizmete Odaklıyız" - HABER
Aze Tarım
Tarsus’ta muhtarlıklara aday olan kadınlardan örnek davranış