Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
17 Mayıs 2023 Çarşamba, 18:24

Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde başlatılan operasyonda Şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Serkan Ölmez'in cenazesi, sonsuzluğa uğurlandı.
 
Aslen Tarsus’un Ulaş Mahallesi’nden olan Ölmez, eşinin isteği üzerine Çamlıyayla’nın Körmenlik Mahallesi’nde toprağa verildi. Körmenlik’te ki tören öncesi Şehit naaşı Ulaş Mahallesi’nde baba ocağına götürüldü.
 
Teröristlere yönelik gerçekleştirilen "Şehit Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz Besta-3 Operasyonu"nda Şehit düşen Ölmez (39) için ardından Çamlıyayla ilçesi Körmenlik Mahallesi'nde tören düzenlendi.
 
Tören alanına silah arkadaşlarının omuzlarında getirilen Ölmez'in cenaze namazını, İl Müftüsü Aydın Yığman kıldırdı. Törene vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Cenaze alanına Türk bayrakları asıldı.
 
Namazın ardından Ölmez'in cenazesi mahalle mezarlığında defnedildi.
 
Törene, şehidin eşi Melek, çocukları Taha Kağan ve Ömer Erdem ile annesi Elife Ölmez, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Yunus Elitaş, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Orgeneral Ali Çardakcı, Bölge Milletvekilleri, askeri ve mülki erkan, siyasi partilerin yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

 

Aze Tarım
Mersin Büyükşehir Şehir Tiyatrosu Ödüle Doymuyor