Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
29 Mart 2024 Cuma, 14:20

MERSİNLİLER BÜYÜKŞEHİR SAYESİNDE GELECEĞE GÜVENLE BAKIYOR
 
‘KALKINMACI, SOSYAL VE YENİLİKÇİ BELEDİYECİLİK’ VİZYONU MERSİN’E ÇOK YAKIŞTI
 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in geride kalan ilk 5 yıllık görev süresi içerisinde sunduğu hizmetler ve ortaya koyduğu vizyon, Mersin ve Mersin dışında yaşayan tüm kesimlerce kabul edilen bir başarı hikayesi olarak görülüyor.
 
Sosyal politikalardan tarımsal desteklere, öğrenci dostu kentten kadınlar için geliştirilen projelere kadar kentte yaşayan tüm kesimlere dokunan Başkan Seçer başkanlığındaki Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleri sayesinde Mersin dünyada ve Türkiye’de adı daha fazla duyulur bir kent haline geldi.
 
Sunulan hizmetlerde ‘A’ partisi ‘B’ partisi ayrımını ortadan kaldıran Seçer yönetimindeki Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin başarıları tüm Türkiye’de de örnek gösterilir hale geldi. ‘Mersin Büyükşehir Belediyesi yaparsa en iyisini ve en kalitelisini yapar’ anlayışının toplumun tüm kesimlerince kabul edildiği Mersin, kente yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerin de beğenisini kazanıyor.
 
Geride kalan 5 yıl içinde gerçekleştirilen ve büyük takdir toplayan projeleri devam ettirecek olan Başkan Seçer önderliğindeki Mersin Büyükşehir Belediyesi, ikinci 5 yıllık dönemde ise ‘Metro’ , ‘Sosyal Konut’ , ‘Müftü Deresi Yaşam Vadisi’ ve ‘Afete Dayanıklı ve Hazırlıklı Kent’ gibi majör projelerinin yanı sıra; ‘Güneş Enerji Santrali (GES)’, ‘Köyümüz Atölye’ , ‘Çocuk Köyü’, ve ‘Tarımsal İnovasyon Merkezi’ gibi projeler ile de şehrin vizyonunu geliştirmeye devam edecek.
 
Mersin’in 13 ilçesine ‘Sosyal Yaşam Merkezi’ de sözü veren Başkan Seçer’in ilçelerin ihtiyaçları doğrultusunda sunduğu yeni dönem projeleri ile de Mersinliler artık doğdukları kentte doymanın keyfini yaşayacaklar.
 
‘Kalkınmacı, Sosyal ve Yenilikçi Belediyecilik’ anlayışı ile Anamur’dan Çamlıyayla’ya kadar Mersin’de yaşayan her yurttaşın takdir ve beğenisini kazanan Başkan Seçer’in, kentin vizyonuna vizyon katacak, Mersin’in tanınırlığını artıracak ve her şeyden önemlisi, kentte yaşayan her bireyin huzur, güven ve mutluluk içerisinde yaşamasını sürdürecek projeleri, yeni dönemde de hız kesmeden devam edecek.

 

Aze Tarım