Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
10 Mayıs 2024 Cuma, 18:45

Tarsus Belediyesi “10 Mayıs Dünya Sağlık için Hareket Et” Günü kapsamında MMT Amerikan Hastanesi iş birliği ile “Hareket Et, Sağlıklı Beslen, Mutlu Yaşa” mottosuyla sempozyum düzenledi.
Sempozyumda uzmanlar tarafından vatandaşların sağlık bilincini artırmaya yönelik bilgiler paylaşıldı. Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç sempozyuma katılarak sağlık alanında farkındalık çalışmalarının devam edeceğini belirtti.
 
Tarsus Belediyesi Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü’nde toplum bilincini artırmak için çeşitli etkinlikler düzenledi. Sabah erken saatlerde Yarenlik Alanı’nda yer alan uzman ekipler vatandaşların vücut kitle endeksini hesaplayarak sağlık konusunda bilgilendirmeler sağladı. Ardından MMT Amerikan Hastanesi iş birliği ile Tarsus Belediyesi meclis salonunda sempozyum düzenlendi.
 
Halka açık olarak düzenlenen “Hareket Et, Sağlıklı Beslen, Mutlu Yaşa” başlıklı sempozyumda, Dahiliye (İç Hastalıkları) Uzmanı Dr. Esat Köksal Kök, Fizyoterapist Süleyman Berber ve Diyetisyen Cansu Düzel Cengiz sunum yaptı. Uzm. Dr. Kök, Fizyoterapist Süleyman Berber ve Diyetisyen Cansu Düzel Cengiz, obeziteden korunma, spor, fiziksel aktivite ve sağlıklı beslenme hakkında bilgilerini paylaştı. Uzm. Dr. Esat Köksal Kök, obezite hakkında bilgi verirken, bu hastalığın yol açtığı sorunlara dikkat çekti. Ardından konuşan Diyetisyen Cansu Düzel Cengiz ise obeziteden korunma ve sağlıklı beslenmeye dikkat çekip önerilerde bulundu. Fizyoterapist Süleyman Berber de konuşmasında fiziksel aktivitenin sağlık için önemini vurguladı. Süleyman Berber, fiziksel aktiviteyi artırmaya yönelik tavsiyelerini de paylaştı. Sunumların ardından uzmanlar, söyleşiyi ilgiyle izleyen katılımcıların sorularını yanıtladı.
 
“SAĞLIK ALANINDA FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK”
 
Başkan Boltaç ise sağlıklı yaşamanın önemine değinerek, “Dünya Sağlık İçin Hareket Et” günü bugün ve günümüzün kronik rahatsızlığı olan obezite ile karşı karşıyayız. Bizler Türk Milleti olarak hayatımızın her anlamında alışmayı kendimize görev edinmişiz. Çalışmadığımızda kendimizi yetersiz hissederiz. Ama sağlıklı yaşayacağız dinç olacağız. Bu önemli gün fiziksel aktiviteler konusunda toplum bilincini oluşturmak, sağlıklı beslenmenin faydalarına dikkat çekmek için belirlenmiştir. Dolayısıyla bu konuda Tarsus Belediyesi olarak üstümüze düşen görevi yerine getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

İlgili diğer haberler:

LÖSEV’den Lösemi Ve Kanserle Mücadele Eden Ailelere - HABER Mersin Büyükşehir’den Sağlıklı ve Eğlenceli Etkinlik - HABER Tarsus'ta 57 işçi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere sevk edildi - HABER Çölyak Hastası Aileler Farkındalık Etkinliğinde Buluştu - HABER LÖSEV Mutlu Et Paketleri İle Mutluluk Paylaştıkça Çoğalıyor - HABER Tarsus’ta “Dünya Sağlık İçin Hareket Et” Günü Renkli Aktivitelerle Kutlandı - HABER Sağlık İçin Hareket Et Günü’nde Tarsus Belediyesi'nden Sağlık Sempozyumu - HABER LÖSEV Ailelerinden Sağlık Bakanı’nın İstismar Açıklamasına Cevap - HABER LÖSEV’li Aileler Sağlık Bakanına Sordu - HABER Büyükşehir’in Gezici Sağlık Aracı’nın Yeni Durağı Beylice Mahallesi Oldu - HABER Başkan Seçer’den SMA Hastası Yiğit Aras İçin Dayanışma Örneği - HABER Lösemili çocuklar İstanbul’da doğum günlerini kutladı! - HABER Tarsus’ta hastaları özel hastaneye yönlendiren doktor ve arkadaşı gözaltında - HABER Mehmet Çiçekdağ’dan “Organ Bağışı Yapın” çağrısı - HABER Lösemi, Çocukluk Çağı Kanserlerinde İlk Sırada - HABER Kadınlar Büyükşehir’in fizyoterapisti ile sağlıklı kalıyor - HABER Tarsus Belediyesi’nden “Kanser Değil, Sen Güçlüsün” Konulu Sağlık Söyleşisi Düzenlendi - HABER Tarsus Belediyesi, sağlıklı yaşam semineriyle kadınları bilinçlendiriyor! - HABER Büyükşehir, Çölyak Destek Projesi İle Hem Gönüllere Hem Bütçelere Dokunuyor - HABER Tarsus Belediyesi Zabıta İşleri Müdürlüğü, Halk Sağlığını Tehdit Eden Gıdalara Karşı Denetimlerini Sürdürüyor - HABER
Aze Tarım