Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
18 Mayıs 2024 Cumartesi, 10:29

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 105 yıl önce yaktıkları kurtuluş meşalesinin ilelebet sönmeyeceğini söyledi. 
 
Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke yayımladığı mesajında, 19 Mayıs 1919 tarihinin, Cumhuriyet tarihinin miladı olduğunu belirtti.

19 Mayıs ruhunun milletimizin karakterini yansıttığını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, “Karakteri bağımsızlık olan milletimizin, 19 Mayıs’ta başlayan ve dünyaya emsal olan Kurtuluş Savaşı, dünya tarihinin en büyük başarılarından birisidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği kurtuluş mücadelesi ile bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya ilan eden aziz milletimiz, bugün tarihindeki şanlı sayfalardan birisinin daha yıl dönümünü yaşamaktadır.

105’inci yıldönümüne erişmenin onurunu ve gururunu yaşarken, Türkiye Cumhuriyeti'nin ne kadar büyük zorluklar ve mücadeleler içerisinde kurulduğunu ve bugünlere geldiğini; aziz şehitlerimize minnet ve şükran duygularıyla bir kez daha idrak etmekteyiz.
“Gençlerimize inancımız tam”
Atatürk, "Gençliğe Hitabe" başta olmak üzere birçok sözünde vurguladığı gibi her zaman inandığı ve en çok güvendiği Türk gençliğine emanet ettiği geleceğimize sahip çıkacak gençlerimize inancımız sonsuzdur.

 

Aze Tarım
Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya’dan 19 Mayıs mesajı