Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
17 Mayıs 2024 Cuma, 19:49

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) Genel Kurulu’na katıldı.
Ankara TOBB Merkezinde gerçekleşen 2023 yılı olağan Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) Genel Kurulunda TÜRİB'in kuruluşundan bu yana tarım piyasasının gelişimi anlatıldı.
 
Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke genel kurul sonrası yaptığı değerlendirmede “ Kurucu ortağı olduğumuz TÜRİB'in 2023 yılına ait faaliyetlerin anlatıldığı, tarımda gelişmelerin derlendiği genel kurulumuz gerçekleşti.
Tarsus Ticaret Borsası olarak ortağı olduğumuz TÜRİB, Türkiye de tarım ürünlerinin saklandığı lisanslı depolarda ürün borsacılığının temel unsurlarından biri haline geldi.
 
TÜRİB ürün borsacılığının ve gıda arz güvenliğinin temel direği olarak, 186  lisanslı depo işletmesi ile 45 il , 136 ilçe 261 farklı lokasyonda 10 milyon tondan fazla saklama kapasitesi ile hizmet vermekte ve 2023 yılında 216 bini aşan yatırımcı sayısı ile 182 milyar Türk Liralık hacim oluşturmuştur.
Bu vesile ile TURİB’in vizyonuna katkıda bulunan TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na, TURİB Yönetimi ve çalışanlarına emek ve katkıları için teşekkür ediyorum.

 

Aze Tarım