Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
27 Mart 2024 Çarşamba, 21:19

Mersin’in 13 ilçesini gezerek sık sık halkla bir araya gelen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, bu kez de Çamlıyayla İlçesi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Çamlıyayla’nın Sarıkavak, Atdağı, Çakırlıboğazı ve Sebil Mahallelerini gezen Seçer, yurttaşlar tarafından sevgiyle karşılandı, Seçer’e olan coşku 13 ilçeye yayıldı.
 
Başkan Seçer’e Çamlıyayla ziyaretinde CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış ve CHP Çamlıyayla Belediye Başkan Adayı Gülay Şimşek eşlik etti.
 
Çamlıyayla’da ilk olarak Sarıkavak Mahallesi’ni ziyaret eden Seçer, mahalle halkı tarafından ‘Büyük Başkan’ sözleriyle karşılandı. Büyükşehir’in hizmetleri için Seçer’e teşekkür eden mahalle halkı, gelecek dönem de Seçer’i Başkan olarak görmek istediklerini belirtti.
 
Daha sonra Atdağı, Çakırlıboğazı ve Sebil Mahallelerini ziyaret eden Seçer, aynı coşkuyu buralarda da gördü. Mersin’e yaptığı hizmetlerden dolayı memnuniyetlerini dile getiren yurttaşlar, “Seni sadece 31 Mart’ta değil hiçbir zaman unutmayız. Yolun bahtın açık olsun Başkanım” diyerek destek gösterdiler.
 
“Çamlıyaylalıların bir dediğini iki etmiyoruz”
Çamlıyayla ilçesinde mahalle gezilerinde yurttaşlarla bir araya gelen Başkan Seçer, Kanal 33’ten Ahmet Özdemir’in sorularını yanıtladı. Çamlıyayla’da gerçekleştirdikleri hizmetleri anlatan Seçer, “Çamlıyaylalıların bir dediğini iki etmiyoruz. Her zaman onların yanında olduk. ‘Bizim görev alanımızdır değil’ demedik. İçme suyundan yol yapımına sinekle mücadeleden diğer ihtiyaçlara kadar her konuda yurttaşlarımızın yanında olduk” dedi.
 
Büyükşehir olarak Çamlıyayla’ya yaptıkları hizmetlere değinen Seçer, “Çok modern bir katlı otopark yaptık. Mersin merkeze ne yapıyorsak aynı kalitede buraya da bir otopark yaptık. Yıllardır Çamlıyaylalıların bizden istediği bir hizmetti. Onu gerçekleştirdik. Burada hem pazar kuruyoruz hem etkinlikler olduğunda orada yapmalarına müsaade ediyoruz. Çok yönlü, çok fonksiyonlu güzel bir yatırım oldu. Çamlıyaylalılara hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.
 
“Çamlıyayla’yı imrenilir bir hale getireceğiz”
Çamlıyayla merkez için bir proje yaptıklarını söyleyen Seçer, “Projesi hazır. Üzerinde bazı değişiklikler yapılacak. Buraları imrenilir bir hale getireceğiz. Yerliler misafirini buraya getiriyor. Buraya geldiklerinde tertemiz, düzenli bir ilçe ve yayla görüntüsü olsun istiyoruz, bunu da gerçekleştireceğiz. Çamlıyaylalılara sözümüzdür” ifadelerine yer verdi.
 
“Kanalizasyon ve atıksu arıtma tesisini yatırım programına alacağız”
Seçer, kanalizasyonu olmayan Çamlıyayla için müjdeyi vererek, “Bu bölgenin tamamını kapsayan bir kanalizasyon ve atıksu arıtma tesisi projemiz hazır. Önümüzdeki 5 yılda finansman şartlarına göre en kısa sürede yatırım programını alacağız ve başlayacağız” dedi.
 
Çamlıyayla’nın su sorunu olmadığına da vurgu yapan Seçer, “Biz burayı Cehennemdere’den besliyoruz. Oraya bazı yatırımlar ve sistemde revizyonlar yaptık; o işimizi gördü. Kurak geçmesine rağmen birkaç yıldır Çamlıyaylalı hemşerilerim susuzluk yaşamadılar” dedi.  Seçer, MESKİ’nin bölge için çok önemli bir malzeme deposu yaptığını da sözlerine ekleyerek, içme suyu arızalarını daha çabuk giderdiklerini söyledi.
 
“Çamlıyayla’nın memnuniyeti yüksek”
Yurttaşların mağduriyet yaşamaması adına sorumluluk alanları olmayan alanlarda da çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Seçer, “Çamlıyayla’nın memnuniyeti yüksek” dedi. Seçer son olarak, “Sayılı gün çabuk geçer Mersin için Vahap Seçer” diye konuştu.
 

 

Aze Tarım