Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
21 Mart 2023 Salı, 15:04

Mersin Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce yasadışı silah ticareti yapan şahısların tespitine yönelik yürütülen uzun soluklu ve kapsamlı çalışmalar gerçekleştirildi.
 
Alınan bilgiye göre il’de yasadışı silah ticareti yaptıkları tespit edilen 4 şahsın, suç örgütleri ile irtibatlı bir şekilde çok sayıda silahı yasadışı şekilde Mersin’e getirerek satmayı amaçladıkları tespit edildi.
 
Şahısların eylemlerinin deşifre edilmesi için yapılan takipler neticesinde ; 1 adet AK47 Kalaşnikof otomatik piyade tüfeği, 2 adet Kalaşnikof şarjörü, 2 adet Kalaşnikof fişeği, 61 adet tabanca, 54 adet tabanca şarjörü, 250 adet tabanca fişeği, 12 adet anahtarlık görünümlü suikast silahı, 10 adet otomatik av tüfeği, 20 adet av tüfeği şarjörü, 26 adet tabanca namlusu, 30 adet silah parçası, 1 adet metal kelepçe ele geçirildi.
 
Şahısların tespit edilen adreslerinde ve yasadışı silah ticaretinde zula yöntemiyle kullandıkları araçlarında şafak vakti eş zamanlı olarak dron destekli ve özel harekat polislerinin de katılımıyla gerçekleşen operasyonda 4 şüpheli şahıs  gözaltına alındı.
 

Aze Tarım