Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
10 Şubat 2024 Cumartesi, 11:30

Mersin Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğünce Organize Suç Örgütlerinin faaliyetlerini deşifre etmeye yönelik olarak fiziki ve teknik çalışmalar gerçekleştirildi.
 
Alınan bilgiye göre, bazı iş yeri sahiplerinin zorla yabancı uyruklu kadınları çalıştırdığı, ağlarına düşürdükleri iş insanlarını mekânlara getirerek bu kadınlarla eğlendirdikleri ve sonrasında iş insanlarının kartlarından zorla yüksek meblağlar tahsil ettikleri belirlendi.
 
Ayrıca yüksek meblağ ödemeyi kabul etmeyen şahısların gizlice çekilmiş fotoğraflarını yaymak sureti ile tehdit ve şantaj yapıp yüksek miktarlarda para istedikleri, mal varlıklarına (ev, araba, arsa, para, kartlar vs) el koymaya çalıştıkları ve bu suçları organize bir şekilde işledikleri tespit edildi.
 
Tespit edilen 33 müşteki bayanın temini, 11 şüpheli şahsın yakalanması ve suç örgütünün çökertilmesine yönelik olarak Özel Harekât ve Drone destekli toplam 110 Polis Memurunun katılımıyla operasyon düzenlendi.
 
Operasyonda yakalanan 10 şüpheli şahıstan;  4 Şahıs tutuklandı.
 
4 Şahıs Ev Hapsi Şartı ile serbest bırakıldı.  C.Savcılığınca serbest bırakılan yabancı uyruklu 1 müşteki bayan ve diğer müşteki 17 bayan deport işlemleri için İl Göç İdaresine teslim edildi.

 

Aze Tarım