Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
3 Mayıs 2024 Cuma, 18:20

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Mersin Deniz Ticaret Odası Başkanı Cihat Lokmanoğlu Tarsus Ticaret Borsası’na nezaket ziyaretinde bulundu.
 
Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, Başkan Yardımcısı Kemal Süheyl Batmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Yücel Gürbüz, Ayhan Bayram ve İlhan Titiz tarafından konuk edilen Lokmanoğlu, ziyarette bölgede TOBB’nin yürüttüğü çalışmalara değinerek, oda ve borsaların üyelerinden gelen talep ve sorunları değerlendirmek adına yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
 
Sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette, yaşanan ekonomik sorunların üstesinden gelineceğine inandıklarını ifade ederken Ülke olarak zor bir süreçten geçildiğine, ancak bu durumun aşılmasında, sorunların çözümünde oda ve borsaların görevlerinin de önemine dikkat çektiler.
 
Yönetim Kurulu Üyelerinin Borsa üyelerinden gelen sorun ve taleplerinin iletildiği görüşmede ihracat yapan üyelerin vize sorunları, kredi kartı ile vergi ödemede yetersiz kalan sınırın arttırılması, borsa işlemlerine ait banka teminat mektuplarındaki komisyonun düşürülmesi ve şu an en çok gündemi meşgul eden  yüksek enflasyonla mücadele eden Türkiye ekonomisinde şirketlerin enflasyon muhasebesi yapma zorunluluğu konuları talep olarak bildirildi.
TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Mersin Deniz Ticaret Odası Başkanı Cihat Lokmanoğlu’nun ziyaretine TOBB ‘inden  Kadir Akalın ile Mersin Deniz Ticaret Odası Genel Sekreter Yardımcısı Gülşen Akyıldız da eşlik etti.

 

Aze Tarım