Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
21 Ağustos 2023 Pazartesi, 10:26

Sporu kent genelinde yaygınlaştırmak ve vatandaşları sporun her branşıyla buluşturmak amacıyla harekete geçen Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla ‘100’de Yüz Cumhuriyet 100’de Yüz Spor’ projesini hayata geçirdi.
 
Proje kapsamında, kent merkezine uzak ilçelerde yaşayan çocukları spor etkinlikleriyle buluşturan Büyükşehir ekiplerinin ilk durağı Akdeniz İlçesi’ne bağlı Kazanlı ve Iğdır Mahallesi oldu. Ailelerin de eşlik ettiği etkinlik kapsamında, sıçrama ve engel parkuru gibi alanlar oluşturan ekipler, çocukların hem keyifli hem de güzel bir gün geçirmesini sağladı.
 
Taşkın: “Toros Dağları’nın zirvesindeki yaylalara kadar çocuklarımızı sporla buluşturmaya devam edeceğiz”
 
Cumhuriyet’in 100. Yılı dolayısıyla ‘100’de Yüz Cumhuriyet 100’de Yüz Spor’ sloganıyla 100 köye ulaşarak çocukların sporla iç içe olmasını amaçladıklarını belirten Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın, “Projemizin amacı; hem köylerimizde yaşayan çocuklarımızı değişik spor aktiviteleri ve etkinliklerimizle hem de hem de Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 100. yılını kutlamak” dedi.
 
Yıl boyunca devam edecek olan proje ile Mersin’de yaşayan her çocuğa ulaşacaklarını belirten Taşkın, “Kazanlı’da etkinliğimize katılan 300’e yakın çocuğumuz var ve burada etkinliğimiz cıvıl cıvıl geçiyor. Hedefimiz, yıl boyunca 6 bin çocuğumuza ulaşmak” diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi olarak her alanda olduğu gibi spor alanında da vatandaşlara her türlü hizmeti vermeye devam edeceklerini belirten Taşkın, özellikle kırsalda yaşayan ve spor tesisine uzak çocukları sporla buluşturmak amacıyla spor etkinliklerini Toros Dağları’nın zirvesindeki yaylalara varıncaya kadar her çocuğa ulaştıracaklarını kaydetti.
 
Aileler etkinlikten çok memnun kaldı
 
Etkinlikten memnun kalan vatandaşlardan Sabahat Esmer, “Çocuklarımız çok güzel zaman geçirdi. Başkanımızın hizmetlerinden halk olarak çok memnunuz” dedi.
 
Velilerden Muhammet Midikbaş, “Vahap Başkanımıza teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza etkinliklerle her türlü imkânı sağlıyor. Böyle bir Başkan zor bulunur” şeklinde konuştu.
 
Çocuklar etkinliğin tadını doyasıya çıkardılar
 
Etkinlikte çok eğlendiğini belirten çocuklardan Azra Yılmaz, “Zıpladım, bol bol koştum. Etkinlik çok keyifliydi” dedi.  Etkinliği seven çocuklardan Çınar Yılmaz ise, “Böyle bir etkinliğe daha önce katılmadım, ilk defa oyun parkuru etkinliğine katıldım, çok beğendim” diye konuştu.  Funda Çıplakbaş da, “Etkinlik benim için çok farklı oldu. Arkadaşlarımla güzel zaman geçirdim” dedi.
 
Çocuklardan Mehmet Ali Yılmaz, “Evde hep telefonla oynuyordum. Benim için zaman çok güzel geçti” dedi. Etkinliğin yapılmasın memnun olan ve heyecanlandığını söyleyen Merdanur Bolat, “Etkinlik çok güzeldi, beğendim, heyecanlıydı. Hopladık, zıpladık. Bütün çocuklar etkinlikten çok keyif aldı” şeklinde konuştu.  Parkurun kendisi için kolay olduğunu söyleyen çocuklardan İndasu Demir, “Parkur çok güzeldi, çok keyif aldım” dedi.

 

İlgili diğer haberler:

İklim ve Çevre Adına Her Şey Bu Merkez’de - HABER Engeller Engel Olmasın Diye Büyükşehir’den Eğitim - HABER Büyükşehir, Yerelde Kalkınmanın ve Sivil Katılımın Geliştirilmesini Amaçlayan Çalışmalarını Sürdürüyor - HABER Üretemez Duruma Gelen Kayaönü Üreticilerinin Kaderi Büyükşehir’le Değişti - HABER Büyükşehir Ekipleri, ‘Yeşil Gelecek’ İçin Klaipeda Da Buluştu - HABER Mersin İtfaiyesi Hava Sıcaklığının Yarattığı Yangınlara Dikkat Çekti - HABER Büyükşehir, Tarım Eğitimleri İle Üreticileri Bilinçlendirmeye Devam Ediyor - HABER Her Yıl Mersin Büyükşehir’in Organize Ettiği ‘Dinler Buluşması’nın 26.’Sı Gerçekleştirildi - HABER Sporseverler, Milli Maç Coşkusunu Tribün Kafe’de Yaşadı - HABER Başkan Seçer Toroslar’da Yaşayan Yurttaşlarla Bayramlaştı - HABER Büyükşehir’den Çavak-Hamzabeyli Arası Grup Yolunda Önemli Çalışma - HABER Vatandaşlar, Büyükşehir’le Kurbanlıklarını Hem Sağlıklı Hem Hijyenik Koşullarda Kestirdi - HABER Büyükşehir Sayesinde Gençler Turizm Sektöründe Bir Adım Önde - HABER ‘Mercan 100. Yıl iklim ve Çevre Bilim Merkezi’nde ikinci ‘ay gözlem etkinliği’ - HABER Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Sağlık Ve Engelli Politikaları Çalıştayı’ Gerçekleştirildi - HABER Mersin CHP'de bayramlaşma programı - HABER Başkan Seçer, Bayram Arifesinde Şehitliği Ziyaret Etti, Protokolle Bayramlaştı - HABER Musa Ceylan, Tarsus Kent Konseyi Başkanlığına seçildi - HABER Başkan Seçer’den Kurban Bayramı Mesajı - HABER Başkan Seçer, Jandarma Genel Komutanlığı’nın 185. Kuruluş Yıl Dönümü Dolayısıyla Düzenlenen Programa Katıldı - HABER
Aze Tarım