Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
29 Mart 2024 Cuma, 14:43

Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi Tarsus Belediye Başkan adayı Mahmut Tat, Cumhuriyet Mahallesi, Tekke ve Şehit Kerim Mahallelerini kapsayan açık hava toplantısında vatandaşlarla buluştu.
 
MHP İlçe Başkanı Fatih YILDIRIM, AKP İlçe Başkanı Abdurrahman ALTINSUCU, Belediye Meclis üyeleri adayları ve vatandaşların katıldığı toplantıda Başkan adayı Mahmut Tat, kent ekonomisinin canlanması adına yapmayı hedeflediği çalışmalardan bahsetti.
 
Mahmut Tat, “Tarsus denizle buluşacak. Tarsus sahiline gerekli olanı yapacağız. Tarsus’un tarihi değerlerinin ön plana çıkması, turizm gelirlerinin artması için projelerimiz var. Tarsus’a yeni yeni OSB’ler yapılıyor. Havaalanı bitme aşamasında. Güçlenen tarımıyla, güçlenen ekonomisiyle Tarsus’a yeni küçük ölçekli sanayi alanları kazandıracağız.
 
Esnafımızın, küçük ölçekli işletmelerimizin daha iyi şartlar üretim yapabilmeleri adına yer tespitlerimiz var. Kentin muhtelif noktalarında, esnaflarımızda istişare kurarak bunları bir bir hayata geçireceğiz. 1200 tane dükkan üreteceğiz” dedi.

 

Aze Tarım