Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
28 Ocak 2023 Cumartesi, 15:37

Milli Eğitim Bakanlığının "Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz" projesi kapsamında Tarsus’ta muhteşem bir konser programı gerçekleşti.
 
Tasus Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve Tarsus İnleyen Nağmeler Musiki Derneği işbirliği ile Türk Sanat Müziği Korosu sahne aldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan proğramın sunuculuğunu Salih İpek üstlendi.
 
Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ve Tarsus İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Gürsoy’un konuşmalarından sonra konser programı başladı.
 
Şef Mehmet Tevfik Utku yönetimindeki konserde, Türk sanat müziğinin en sevilen eserleri seslendirildi. Şarkıların bir çoğuna izleyiciler de eşlik ettiler.
Farkındalık yaratmak için, Uzman İşitme Engeli Öğretmeni tarafından, bir şarkıya işaret dili kullanılarak eşlik edildi.
 
Vatandaşların da büyük ilgi gösterdiği konser proğramına, Jurinin yanı sıra, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Tarsus İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Tarsus Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Gürsoy, Kurum Amir ve Müdürleri ile bazı sanat derneklerin temsicileri de katıldı.
 
Büyük hayranlık ve beğeniyle izlenen başarılı konser programı sonrası, İnleyen Nağmeler Musiki Derneğinin Şefi, Yönetimi ve Üyeleri protolün ve vatandaşların tebriklerini kabul ettiler.

 

Aze Tarım