Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
5 Haziran 2024 Çarşamba, 16:15

Koluman Otomotiv, başarı hikayelerine her geçen gün bir yenisini ekliyor. Koluman bir ödülün daha sahibi oldu.
 
Koluman’dan yapılan açıklamada, “Koluman Otomotiv olarak yeniliklere ve gelişime olan tutkumuzdan aldığımız güçle her yıl güncellediğimiz hedeflerimize erişmek için ihracat alanında gerçekleştirdiğimiz başarıların haklı gururunu yaşıyoruz.
 
Sektördeki güçlü adımlarımızı, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB)'nin 2023 yılında en fazla ihracat başarısı gösteren firmaları ödüllendirdiği "İhracatın Şampiyonları Ödülleri'nde kazandığımız gümüş ödül ile taçlandırıyoruz” ifadelerini yer verildi.
 
Türkiye ekonomisinin ilk çeyrekteki büyümesine net ihracatın 1.6, ihracatın ise 0.9 puan katkı verdiğini belirten TİM Başkanı Mustafa Gültepe: “Genel Ticaret Sistemi (GTS) kayıtlarına göre, Mayısta 24,1 milyar dolarla tüm zamanların aylık ihracat rekorunu kırdık. Sektörler özelinde baktığımızda otomotiv 3,2 milyar dolarla yine ilk sırada yer alıyor.
 
Koluman olarak ülke ekonomisine yapılan bu değerli katkının önemli bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.
 
İhracat Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya, Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği Başkanı Albert Saydam, TİM Başkan Vekili ve İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı Adil Pelister, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekip Avdagiç ve otomotiv firmalarının üst düzey yöneticilerinin katıldığı ödül töreni gerçekleşti.
 
Açıklamada, “İş Geliştirme ve Strateji Başkanımız Dr. Önder Ege'nin teslim aldığı ödülümüzü, başarılarımızda pay sahibi olan tüm Koluman ailesine ithaf ediyoruz” denildi.
 
Ödülü teslim alan Dr. Önder Ege, "Emek ve çabamızın karşılık görmesi çok güzel ama ödüller ile daha da büyüme yolunda adımlar atıyoruz. 2024'de hem ülkemiz hem de şirketimiz adına yeni rekorların geleceğini biliyorum. Tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

 

İlgili diğer haberler:

Başkan Murat Kaya’dan 15 Temmuz mesajı - HABER Belediye-İş Sendikası ile Erdemli Belediyesi arasında zamlı maaş anlaşması - HABER Tarsus’ta ekmek satışlarında farklı tarifeler! - HABER Borsa Yönetiminde Orta Vadeli Program Değerlendirildi - HABER Mersin ESOB ile Mersin MEM arasında İşbirliği ve Ortaklık Protokolü imzalandı - HABER Tarsus TSO’da perakendeciler sektörel sorunları ele aldı - HABER Şişecam Düzcam Tarsus Fabrikası işçi alımı için talepleri açtı - HABER Emin Turaç: “Limon üreticisi oldukça zor durumda” - HABER Tarsus TSO gündeme mesleki eğitim ve ara elemanı aldı - HABER Tarsus Ticaret Borsası URGE Proje Takımı New York TÜRK EVİN’de - HABER Mersin İli Oda Borsa Başkanları İstişare Toplantısı MDTO Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi - HABER Mersin, Tarsus, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep’te acele kamulaştırma kararı - HABER Özgür Gülbahar: “Faiz oranları yüksek, sektör durgun” - HABER Tarsus 1 no.lu Esnaf Kefalet Kooperatifinden 2024 yılında 427 esnaf kredi kullandı - HABER Tarsus TSO Meclis Toplantısı yapıldı - HABER İSO 500 Listesinde MTOSB’den 12 firma yer aldı - HABER Tarsus Ticaret Borsası URGE Proje Takımı, Amerika- New York’ta düzenlenecek Fancy Food Show Fuarı’na katıldı - HABER Başkan Mustafa Teke’den kutlama mesajı - HABER Tarsus TSO’da Komite Buluşmaları - HABER Meclis Başkanı Murat Kaya, Kurban Bayramı ve Babalar Gününü kutladı - HABER
Aze Tarım
Jandarma’dan Tarsus ve Yenişehir’de terör operasyonu