Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
18 Eylül 2021 Cumartesi, 11:57

Tarsuslu genç iş insanlarından Ahmet Yıldırım, sebze ve meyve sektöründe ihracata yönelerek ülke ekonomisine katkı sunuyor.
 
Grenn Hill Paketleme, Ambalaj ve Nakliyat şirketini kurarak, hem kendilerinin ürettiği, hem de bölge çiftçisinden temin edilen ürünleri ihracat yoluyla Avrupa ülkelerine ulaştıran Ahmet Yıldırım, yüzlerce personel çalıştırarak istihdama da destek oluyor.
 
Şu anda Mersin Kazanlı Cumhuriyet Mahallesi üzerinde bulunan modern tesiste faaliyetlerine devam ettiklerini kaydeden Ahmet Yıldırım, çalışmalarıyla ilgili olarak başyazarımız Mehmet Can Bulut’a bilgi verdi.
 
Baba Ali Yıldırım ve kardeşi Uğur Yıldırım ile birlikte yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını kaydeden Ahmet Yıldırım, “Bölgemiz, geniş tarım arazileri ile onlarca çeşit ürünün yetiştiği eşsiz bir yer. Grenn Hill Paketleme, Ambalaj ve Nakliyat şirketini kurarak, ürünlerimizin yurt dışına gönderilmesini ve ülke ekonomisine katma değer sağlamayı hedefledik ve bunda başarılı olduk.
 
Şirketimizin faaliyet gösterdiği tesisimizde 3 soğuk hava deposu, modern makinalara sahip paketleme tesisi, depolar ve tır garajı mevcut. Her şeyin ötesinde yüzlerce insana istihdam sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Birçok noktada iş bağlantılarımız var. İşletmemizi daha ileriye taşıyabilmek ve ülke ekonomisine katkı sunabilmek adına çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

 

Aze Tarım
Yılmaz’dan, okullarda yaşanan “Öğretmen, güvenlik ve temizlik!” sorunu açıklaması