Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
5 Aralık 2023 Salı, 13:49

Tarsus’ta onlarca yıldır görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Vedat Günyar, 25 yıl önce başlattığı proje kapsamında dünyaya gelişlerine tanık olduğu çocukların ayakkabılarını ailelerinden toplayıp 'İlk Adım Sergisi'nde buluşturdu. Sergi büyük ilgi gördü.
 
Ayana salonunda açılan sergide, 2 bin 500 çocuğun farklı renk ve modeldeki ayakkabıları yer aldı.
 
Günyar, 33 yıllık kariyerinde en büyük hayalini gerçekleştirdiğini belirterek "Doğumunu yaptırdığım bebeklerin ilk adımlarını attığı ayakkabılarını biriktirmeyi istedim ve şu anda 2 bin 500 çift ayakkabı sergileniyor. Bu dünyada bir ilk. Sergiye girişimde ağladım çünkü her ayakkabının hikayesi var ve bunları hatırlıyorum" diye konuştu.
 
Diğer aileler de çocuklarıyla ilgili anılarını paylaştı.
 
Açılışa Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, sergide çocuklarının ayakkabıları bulunan birçok aile, çocuklar, STK yöneticileri, siyasiler ve yüzlerce kişi katılım gösterdi.
 
Başkan Vahap Seçer ise “Hekimlik zor meslek. Gecesi gündüzü olmayan bir meslek. Fedekarlık isteyen, insanları sevmeyi gerektiren bir meslek. Sayın Hocamın 25yıl boyunca bu çalışmaya emek harcaması, toplaması ve bunu Tarsus’a kazandırması çok güzel bir şey. Tebrik ediyorum” dedi.

 

İlgili diğer haberler:

Cumhur İttifakı adayı MHP’li Mahmut Tat, Sivaslılar Derneği’ni ziyaret etti - HABER MHP’li Soydan, Çamlıyayla’da vatandaşlarla buluştu - HABER 31 Mart 2024 yerel seçimleri İyi Parti Tarsus Belediyesi Meclis üyeliği aday listesi - HABER 31 Mart 2024 yerel seçimleri Memleket Partisi Tarsus Belediye Meclis üyeliği aday listesi - HABER 31 Mart 2024 yerel seçimleri MHP-AK Parti Tarsus Belediye Meclis üyeliği aday listesi - HABER 31 Mart 2024 yerel seçimleri CHP Tarsus Belediye Meclis üyesi aday listesi - HABER ‘Vahap Seçer Bozyazı Seçim Koordinasyon Merkezi’ Coşkuyla Açıldı - HABER Hasan Köse: “Mehmet Yunus Seven’i destekliyoruz” - HABER Haydar Aratekin’den “destek” açıklaması - HABER Soydan: “Mersin’e Çözüm Odaklı Yönetim Modelini Getireceğiz” - HABER Vatan Partisi Tarsus Belediye Başkan Adayını Tanıttı - HABER Belediye Meclis Üyesi Aday Listeleri Merakla Bekleniyor - HABER ‘Vahap Seçer Seçim Koordinasyon Merkezi’ Açıldı - HABER MHP Büyükşehir adayı Serdar Soydan Tarsus’ta ziyaretlerde bulundu - HABER İyi Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Mehmet Yunus Seven bir seçim ofisi daha açtı - HABER Başkan Seçer, Tarsus Halkıyla Buluştu - HABER Mehmet Yunus Seven: “Biz birlikte güçlüyüz birlikte kazanacağız” - HABER Mahmut Tat, Ergenekon Mahallesi Semt Pazarında Vatandaşlarla Buluştu - HABER Kocamaz: “Üreticileri 22 Yılda Getirdiğiniz Bu Sefalet Noktasıyla Gurur Duyabilirsiniz” - HABER Ali Boltaç: “Siyasete Değil Hizmete Odaklıyız" - HABER
Aze Tarım
İyi Partili Burak Özdil’den “Hür ve Müstakil Seçim” açıklaması