Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
30 Kasım 2023 Perşembe, 20:48

Mesleki hayatında ki başarıları, sosyal yaşamında ki örnek kişiliğiyle sevilen ve Tarsus’ta görev yaptığı 34 yılı aşkın sürede binlerce çocuğun hayata gözlerini açmasında emek harcayan Kadın-Doğum Uzmanı Op. Dr. Vedat Günyar’dan dünyada ilk, Türkiye’ye ise örnek olacak proje.
 

Vedat Günyar’ın başarılı operasyonları neticesinde dünyaya gelen binlerce çocuğun ilk adımlarını attıkları ayakkabılar “İlk Adım Sergisi”nde görücüye çıkacak.
 
Bugüne kadar 30 bine yakın bebeğin doğumlarında ter döken Dr. Vedat Günyar’ın, meslek hayatı boyunca annelere verdiği “çocuklarınızın ilk adımlarını attıkları ayakkabılar sergilenecek” sözünü yerine getireceği sergide 2 bine 500’e yakın ayakkabı yer alacak.
 
Tarsus’ta Üzümlü kavşakta bulunan Ayana Düğün Salonu’nda 4 Aralık Pazartesi günü saat 16.30’da açılacak sergi ile ilgili hazırlıklar tamamlandı.
 
Sergiye tüm Tarsusluları davet eden Op. Dr. Vedat Günyar, “Sevgili Tarsuslular,
Binlerce bebeğin dünyaya gelmesine vesile oldum. Bu özel anıları ölümsüzleştirmek için "İlk Adım" sergisini açıyorum.
 
Sergide, dünyaya getirdiğim çocukların ilk ayakkabıları yer alacak. Bu ayakkabılar, benim için hem bir gurur kaynağı, hem de bir sorumluluk. Bu sorumluluk, Tarsus'un geleceği için çalışmak, her çocuğun sağlıklı ve mutlu bir şekilde büyümesini sağlamaktır.
 
Bu sergi, aynı zamanda Tarsus'ta dünyaya gelen evlatlarımızın ilk adımlarını temsil ediyor.
 
Ben, evlatlarımızın her adımında onların yanında olacağıma, onlara daha güzel bir gelecek sunacağıma söz veriyorum.
 
Bu özel sergide tüm vatandaşlarımızı aramızda görmekten gurur ve mutluluk duyacağım. Mesleki hayatım boyunca kıymetli annelerimize verdiğim sözü bugün itibariyle tutmanın onurunu yaşıyorum. Bu sergide bir arada olmaktan sevinç duyacağımı vurgulamak istiyorum” dedi.

 

İlgili diğer haberler:

Cumhur İttifakı adayı MHP’li Mahmut Tat, Sivaslılar Derneği’ni ziyaret etti - HABER MHP’li Soydan, Çamlıyayla’da vatandaşlarla buluştu - HABER 31 Mart 2024 yerel seçimleri İyi Parti Tarsus Belediyesi Meclis üyeliği aday listesi - HABER 31 Mart 2024 yerel seçimleri Memleket Partisi Tarsus Belediye Meclis üyeliği aday listesi - HABER 31 Mart 2024 yerel seçimleri MHP-AK Parti Tarsus Belediye Meclis üyeliği aday listesi - HABER 31 Mart 2024 yerel seçimleri CHP Tarsus Belediye Meclis üyesi aday listesi - HABER ‘Vahap Seçer Bozyazı Seçim Koordinasyon Merkezi’ Coşkuyla Açıldı - HABER Hasan Köse: “Mehmet Yunus Seven’i destekliyoruz” - HABER Haydar Aratekin’den “destek” açıklaması - HABER Soydan: “Mersin’e Çözüm Odaklı Yönetim Modelini Getireceğiz” - HABER Vatan Partisi Tarsus Belediye Başkan Adayını Tanıttı - HABER Belediye Meclis Üyesi Aday Listeleri Merakla Bekleniyor - HABER ‘Vahap Seçer Seçim Koordinasyon Merkezi’ Açıldı - HABER MHP Büyükşehir adayı Serdar Soydan Tarsus’ta ziyaretlerde bulundu - HABER İyi Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Mehmet Yunus Seven bir seçim ofisi daha açtı - HABER Başkan Seçer, Tarsus Halkıyla Buluştu - HABER Mehmet Yunus Seven: “Biz birlikte güçlüyüz birlikte kazanacağız” - HABER Mahmut Tat, Ergenekon Mahallesi Semt Pazarında Vatandaşlarla Buluştu - HABER Kocamaz: “Üreticileri 22 Yılda Getirdiğiniz Bu Sefalet Noktasıyla Gurur Duyabilirsiniz” - HABER Ali Boltaç: “Siyasete Değil Hizmete Odaklıyız" - HABER
Aze Tarım
Celal Tezel CHP’den belediye meclis üyesi a. adayı olmak için başvuruda bulundu