Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
14 Ocak 2023 Cumartesi, 17:55

Dokunulmazlığı kaldırılmak istenen CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'a destek için CHP Mersin İl Başkanlığı'nda basın açıklaması düzenlendi. Parti örgütleri Başarır’ı yalnız bırakmadı ve destek oldu.
 
Açıklamaya; CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Alpay Antmen, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ile birlikte çok sayıda partili vatandaşlar katıldı.
 
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, "Birileri dokunulmazlığımı kaldıracakmış. Meclis'te söylediğim cümleyle başlamak istiyorum. Kaldırmazsınız namertsiniz, alçaksınız.
 
Sizden korkan, bir milim geri adım atana yazıklar olsun. Bakın yanımda 80 yıldır emeğiyle yaşamış, bizi büyütmüş tek bir haram lokma yedirmemiş babam var babam. Bu baba ne bana telefon açıp "oğlum paraları sıfırladın mı" diye sordu ne de ben çocuklarıma sordum. Şükürler olsun ne 5 milyon dolarlık rüşvet sözleşmesi yapan milletvekili olduk ne de 180 milyon dolarlık eşimizle kirli bir servet edinip bunu paylaşamaz duruma geldik. Bizim evimizden ayakkabı kutuları çıkmadı.
 
Biz 5 milyon liralık saat takan milletvekillerinden olmadık. Biz gencecik çocukları, akademisyenleri öldürenleri evimizde saklamadık. Biz polisimize şerefsiz demedik. Biz namussuzlarla, hırsızlarla, ülkeyi soyanlarla millete sövüp de ihale alanlarla mücadele ettik. O yüzden ne Saray ne Saray'ın başındaki adam benim dokunulmazlığımı kaldıracakmış. Kaldır hemen kaldır ki dünya senin nasıl bir adam olduğunu bir kez daha görsün. Kaldırsın, tutuklasın benim bir eşim iki kızım var ben aranızda olmayabilirim bu seçimlerde ama eşim Sebla, Simla Deniz, Simay Ada sizlerle sokak sokak bu seçimlerde beraber olur" dedi.
 
CHP'li Başarır, "Biz kazanacağız, halk kazanacak. Ülke ışıl ışıl olacak, Türkiye nefes alacak. Biz bu zorbalardan kurtulmak istiyoruz. Biz artık yaşamak istiyoruz. 13,5 milyon şüpheli var ülkede. Yüz binlerce insan cezaevinde. Biz neyle uğraşıyoruz, dokunulmazlıkla. İstanbul'u alacam diyor, Milletvekillerini alacam diyor. Bana dokunulmazlığı Saray cuntası vermedi, bu halk verdi, sizler verdiniz. Benim sorumluluğum Saray'a değil, tiranlara değil, zorbalara değil benim sorumluluğum halka ve hakka. Bizim alnımız açık, başımız dik. Biz çalmadık, çaldırmadık. Seçilmişlerle uğraşanlar hesabını halka yeri ve zamanı geldiğinde verecektir. Endişe etmeyin sakın; ailemle, sizle Mersin'de dimdik ayaktayız. Bu hareketten sonra Mayıs'ta olur Haziran'da olur en az 7 milletvekili çıkartacağız buradan" ifadelerini kullandı.
 
MHP Lideri Bahçeli ve AKP'li Zeynep Gül Yılmaz'a yüklenen Ali Mahir Başarır, "O benim dokunulmazlığım için Saray'a giden Devlet Bahçeli sen kaç milletvekili çıkartacaksın biliyor musun, sıfır, sıfır, sıfır. Sen benim dokunulmazlığımla uğraşma ben tertemiz bir adamım. Ben insanlar yaşasın diye mücadele veriyorum. Sen insanlar ölsün diye vekillik yapan Mersin Milletvekiline bak. Onu yargıya teslim et. Eğer sen şerefinle haysiyetinle etmezsen dört ay kaldı. Onu bu yargı, ülke, tarih Sinan'ın evlatları yargılayacak. Anayasa Komisyonu Üyesi AKP Mersin Milletvekili, benim dokunulmazlığım kalksın diye el kaldıran o kadın Zeynep Gül Yılmaz, iki polise "şerefsiz" dedi. O iki polis iki yıldır açıkta. Ne iş yapıyor biliyor musunuz? Çocuklarını okutabilmek için bugün boyacılık yapıyor. Zeynep Gül Yılmaz o da Saray'a yağcılık yapıyor. Ben demişim ki adalet için bir mahkemeye "Yazıklar olsun, yazıklar olsun, yazıklar olsun" demişim. Ben bundan yargılanıyorum. Ama Türk Polisine şerefsiz diyen Zeynep Gül Yılmaz benim dokunulmazlığım için el kaldırıyor. Size de adaletinize de yazıklar olsun. Ona soruşturma yapmayan savcılara da yazıklar olsun" dedi.

 

İlgili diğer haberler:

Mersin'de en çok veya en en az hangi il'den insanlar yaşıyor? - HABER Mersin İyi Parti’den hemşehri derneklerine ziyaret - HABER CHP’li Ali Mahir Başarır: “Yasalara aykırı bir şekilde doğa ve çevre katlediliyor” - HABER Mersin tatili sırasında mutlaka görülmesi gereken turistik yerler - HABER Mersin AK Parti’de İl Başkanlığı hareketliliği - HABER CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün Mersin’de - HABER Vali Pehlivan, Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi Ticaret A.Ş. yönetim kurulu toplantısına katıldı - HABER Semih Gökayaz: “Tehlikede olan sadece avukatlar değil, hak arama özgürlüğünün kendisidir!” - HABER Mersin Barosu ve 82 İlin Baro Başkanlığı Kur'an-ı Kerim Yakılması Kınadı - HABER Büyükşehir Belediyesi ile yollar kısalıyor, masraflar azalıyor - HABER CHP'li Ali Mahir Başarır: Size de adaletinize de yazıklar olsun! - HABER Gazeteci gözüyle fotoğraflar sergilendi - HABER CHP Milletvekili Aday Adayı Saydam’dan Anamur İlçesine Ziyaret - HABER Başarır: “3 Ocak ruhunu ilelebet taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” - HABER Mersin Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Tarsus’ta toplantı yaptı - HABER Vali Pehlivan’ın Katılımıyla Erdemli İlçemizde Lamas Limonu Hasadı Başlatıldı - HABER Milletvekili Şimşek “Mersin ile ilgili projelere ağırlık verilmeli” - HABER Mersin’de bir zincir marketin kapısına mühür vuruldu, faaliyeti durduruldu - HABER Adana-Mersin arasında tren seferleri 58’den 30’a düşüyor - HABER Başarır: “Kurulacak radar sistemi ülkemizin güvenliğini tehdit edebilir” - HABER
Aze Tarım
Mersin'de silahlı kavga, 1 ağır yaralı