Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
28 Kasım 2023 Salı, 13:48

Mersin Büyükşehir ve Tarsus Belediye Meclis Üyesi Ali Boltaç düzenlenen törenle Tarsus  Belediye Başkanlığına  aday adaylığını açıkladı.
 
Partililerin ve basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği törende CHP Tarsus İlçe Başkanı Selahattin Şahin ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.
 
Tarsus'un bundan 35-40 yıl önce tarımın, sanayinin ve turizmin önemli kentlerinden biri olduğunu söyleyen Ali Boltaç, " Cumhuriyet Halk Partisi benim sol yanım , Tarsus ise  benim sağ yanım. Memleketimi ne kadar sevdiğimi iyi bilirsiniz. İşte bu sevgi beni bu noktaya taşıdı. Tarsus'u özlenen günlerine ulaştırmak için yola çıktım. Yıllar önce tarımıyla, sanayisiyle ve turizmiyle ülkemizin gözde kentlerinden biri olan Tarsus'un geldiği nokta çok üzücü. Bir çok fabrikanın bacasının tüttüğü Tarsus'ta  o büyük yatırımlar artık yok. Narenciyenin başkenti olmamıza rağmen bir limonata fabrikamız yok. Dinlerin ve medeniyetlerin buluştuğu, kadim bir kent olan Tarsus, turizmden hakettiği hiç birşeyi alamamış durumda. Size söz veriyorum Belediye Başkanı olduğumda Tarsus'u tarımda , sanayide ve turizmde marka kent haline getireceğim. Kentimizde yaşayan binlerce işsiz genç ve orta yaşlı yurttaşlarımızın gelecek kaygısını istihdam yaratarak çözeceğim. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.
 
Tarsus'un geleceğini şekillendirmek için el birliğiyle mücadele edilmesi gerektiğini savunan Belediye Başkan Aday Adayı Ali Boltaç."  Bu kentte doğup büyüyüp, ekmeğini yediğim Tarsus'a borcumu ödemek için yola çıktım. Fakat ben tek başıma bir hiçten ibaretim.Bu yol hepimizin yolu olacak  ve bu yolu birlikte yürüyeceğiz. Kısmet olur da Belediye Başkanı olduğumda belki de ilk 5 ayı sizlerin hayırlı olsun ziyaretleriyle geçireceğim. Ama sonra ben Belediye Başkanı olarak sizlerin arasında olacağım. Beni ve ekibimi yanıbaşınızda göreceksiniz. Güçlü  ve liyakatlı bir kadroyla geliyoruz. Sorunlarınızı, taleplerinizi dikkatle takip edip, sonuca ulaştıracağız. Öyle bir kadro kuracağız ki  sorunlarınızın çözümü için benimle görüşmeye  bile ihtiyaç duymayacaksınız." şeklinde konuştu.
 
Belediye Başkanı olduğunda hiç kimseyi ayrıştırmadan ve ötekileştirmeden Tarsus'a hizmet edeceğini ifade eden Boltaç." Biz bu coğrafyada medeniyetle en erken tanışan toplumuz. İnsanlarımıza  nasıl davranmamız gerektiğini biliyoruz. Bugüne kadar kimseyi dini, dili, ırkı,mezhebi ya da meşrebi ile ayırt etmedik. Bizim yetiştiğimiz Tarsus bize bunu emreder,  baba ocağımız olan Cumhuriyet Halk Partisi bunu emreder, Liderimiz, Başkomutanımız ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk bunu emreder. Kısmet olurda Belediye Başkanı olduğumda bunu göreceksiniz. Ben her canlının sorumluluğunu taşıyan bir belediye başkanı olacağım . Buna huzurlarınızda söz veriyorum " dedi.
 
Belediye Başkanı olduğunda kendisinin, ailesinin ve evlatlarının bundan 5 yıl sonra Tarsus sokaklarında başı dik gezeceğini söyleyen Ali Boltaç'ın , " Eğer aksi olacaksa Allah bize bu görevi nasip etmesin. Bizi Tarsus sokaklarında boynu bükük gezdirmesin." sözleri alanı dolduran partililer tarafından büyük alkış aldı.

 

İlgili diğer haberler:

Cumhur İttifakı adayı MHP’li Mahmut Tat, Sivaslılar Derneği’ni ziyaret etti - HABER MHP’li Soydan, Çamlıyayla’da vatandaşlarla buluştu - HABER 31 Mart 2024 yerel seçimleri İyi Parti Tarsus Belediyesi Meclis üyeliği aday listesi - HABER 31 Mart 2024 yerel seçimleri Memleket Partisi Tarsus Belediye Meclis üyeliği aday listesi - HABER 31 Mart 2024 yerel seçimleri MHP-AK Parti Tarsus Belediye Meclis üyeliği aday listesi - HABER 31 Mart 2024 yerel seçimleri CHP Tarsus Belediye Meclis üyesi aday listesi - HABER ‘Vahap Seçer Bozyazı Seçim Koordinasyon Merkezi’ Coşkuyla Açıldı - HABER Hasan Köse: “Mehmet Yunus Seven’i destekliyoruz” - HABER Haydar Aratekin’den “destek” açıklaması - HABER Soydan: “Mersin’e Çözüm Odaklı Yönetim Modelini Getireceğiz” - HABER Vatan Partisi Tarsus Belediye Başkan Adayını Tanıttı - HABER Belediye Meclis Üyesi Aday Listeleri Merakla Bekleniyor - HABER ‘Vahap Seçer Seçim Koordinasyon Merkezi’ Açıldı - HABER MHP Büyükşehir adayı Serdar Soydan Tarsus’ta ziyaretlerde bulundu - HABER İyi Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Mehmet Yunus Seven bir seçim ofisi daha açtı - HABER Başkan Seçer, Tarsus Halkıyla Buluştu - HABER Mehmet Yunus Seven: “Biz birlikte güçlüyüz birlikte kazanacağız” - HABER Mahmut Tat, Ergenekon Mahallesi Semt Pazarında Vatandaşlarla Buluştu - HABER Kocamaz: “Üreticileri 22 Yılda Getirdiğiniz Bu Sefalet Noktasıyla Gurur Duyabilirsiniz” - HABER Ali Boltaç: “Siyasete Değil Hizmete Odaklıyız" - HABER
Aze Tarım