Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
18 Kasım 2023 Cumartesi, 10:30

Cumhuriyet Halk Partisi Tarsus Belediye Başkan a.adayı Av. Ozan Varal, “Bizi birleştiren güzel kentimizi geleceğe taşıyacak çalışmaları gerçekleştireceğiz” dedi.
 
CHP’li Ozan Varal, çalışmaları kapsamında Türkiye Emekliler Derneği Tarsus Şube Başkanı Arif Kılınç ve çalışma arkadaşlarını, Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan ve Kooperatif yöneticilerini, Mersin Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Tarsus Temsilcisi Erhan Şahin ve Tarsus Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Umay Kolay’ı ziyaret etti.
 
CHP Tarsus Belediye Başkan a.adayı Av. Ozan Varal, ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda, “Kadim kent Tarsus, muhteşem havası, geniş toprakları, ulaşım kolaylığı, bereketiyle, farklı kesimlerden yüzbinlerce insanımızın kardeşçe yaşadığı bir yerdir.
 
Bizleri bir arada tutan, birleştiren en önemli unsurdur Tarsus.
 
Bu kent kadar değerli olan insanlarımızın hak ettikleri şekilde yaşamaları, eksik gördüğümüz hizmetlere kavuşmaları, yarınlarımız olan çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakabilmek adına bu onurlu göreve talip oldum.
 
Avukatlık mesleğimin yanı sıra birçok sivil toplum kuruluşunda yönetici olarak görevlerde bulundum. 4 yıl CHP Tarsus İlçe Başkanlığı yaptım. Sürekli olarak halkın içinde, halkla birlikte olan bir kişiyim. Emeklilerimizin neler istediğini, esnaflarımızın beklentilerini yakinen bilmekteyim” dedi.
 
Türkiye Emekliler Derneği Tarsus Şube Başkanı Arif Kılınç’ın emeklilerin özellikle barınma konusunda sıkıntı çektiklerine vurgu yapması üzerine konuşan Av. Ozan Varal, “Yüksek enflasyon nedeniyle emeklilerimiz gerçekten zor günler yaşıyor. Kirada oturan birçok emeklimizin olduğunu biliyoruz. Emeklilerimize ve dar gelirli yurttaşlarımıza yönelik uygun koşullarda yaşam alanları oluşturacağız. Konut ihtiyacı karşılanacaktır. Bu konuyla ilgili projelerimizi kamuoyu ile paylaşacağız” ifadelerini kullandı.
 

 

Aze Tarım
Necdet İnandioglu vefat etti