Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
28 Ocak 2023 Cumartesi, 17:51

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, Tarsus Paketleme ve Tarım İşçileri Derneği (TAPARİD) Başkanı Cumali Erbay, 2. Başkan Emin Tamuçu ve Dernek yöneticileriyle bir araya geldi.
 
CHP Tarsus İlçe Başkan Yardımcıları Özay Güngör ve Niyazi Azimet’in de hazır bulunduğu ziyarette, TAPARİD Başkanı Cumali Erbay, sektörün durumu ve beklentileri ile ilgili olarak bilgiler verdi.
 
Erbay, tarım işçilerinin taşınmasında sık kullanılan ve karayolları ağında bulunan Alifakı yolunda, genişletme çalışmasının biran önce yapılmasının güvenli geçiş açısından önemli olduğunu vurguladı.
 
CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal ise kışın soğukta, yazın ise güneşin altında çalışan tarım çalışanlarının ciddi emek harcadıklarını kaydederek, “Tarım sektörünün en önemli unsurları olan tarım işçilerimiz ve siz değerli elcilerimizin yaşadıkları sıkıntıları biliyoruz. Mevcut iktidarın bu sorunları çözemeyeceği malumunuz. Kısa bir süre kaldı. 4 ay sonra halkın iktidarında, tarım işçilerimizde hak ettiklerini alacaklardır” dedi.

 

Aze Tarım
Tarsus'ta korkutan yangın, 5.çocuğu itfaiye kurtardı