Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
26 Mart 2024 Salı, 11:20

Mersin Büyükşehir Belediyesi Erkek Basketbol Takımı (MSK), Semt77 Yalovaspor’u yine yeniden mağlup etti. MSK ekibi, Türkiye Sigorta Türkiye Basketbol Ligi’nin 30. Haftasında, Yalovaspor’u evinde ağırladı. Daha önce de birçok kez yarışan iki takımdan galip olan taraf değişmedi ve Carettalar, Yalovaspor’u 77-66 yendi
 
Mersin Edip Buran Spor Salonu’nda oynanan maçta, zorlanmasına rağmen ilk dakikalardan itibaren rakibine üstünlük kuran Carettalar, 22-20 skorla ilk çeyreği kapattı. İlk yarıda farkı artıran Carettalar, 49-36’lık skorla ikinci çeyreği kapattı. 58-45’le üçüncü çeyreği de önde kapatan MSK, maç sonucunda skoru 77-66’ya taşıdı.
 
Maç boyunca çok iyi savunma yaptıklarını söyleyen Baş Antrenör Can Sevim, “Çok zor bir maçtı bizim için ama maç boyunca çok iyi savunma yaptık. Zona karşı son bölümde biraz zorlanmış olsak da hem ikili averajı aldık hem de rakip takıma karşı basketbol anlamında net bir üstünlük kurduğumuzu düşünüyorum. Bizim için bir galibiyetten daha fazlası bu. Neler başarabileceğimizin sadece küçük bir kısmı bu. Biz bunu gösteriyoruz, göstermeye devam edeceğiz” dedi.
 
Kendilerini yalnız bırakmayan taraftarlara teşekkür eden Sevim, “Gerçekten çok iyi desteklediler. Biliyorum iftar saatiyle çakışıyor ama bu bizim programladığımız bir şey değil. Federasyonun belirlediği bir saat. Televizyon yayını olduğu için bu saatte oynamak zorundayız maalesef. Ama bu takım daha fazla desteği hak ediyor. Bu takım bu salonda bir kişilik boş yer olmamasını hak ediyor” diye konuştu.

 

Aze Tarım