Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
11 Şubat 2024 Pazar, 13:00

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Şehir Tiyatrosu’nun sahnelediği “Lütfen Kızımla Evlenir Misiniz?” adlı oyun, Tarsuslu tiyatro severlerle buluştu. Tarsus Amerikan Koleji Talas Oditoryum Salonu’nda sahnelenen oyun büyük beğeni topladı.
 
Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hülya Savaş’ın yönettiği oyunun sahne tasarımını Alev Tol, dramaturgluğunu Taner Çelik ve müziklerini ise Emrah Oğuz düzenledi.
 
Yıllar önce kaybettiği eşinin yokluğunda kızından başka kimsesi kalmamış, kızının mürüvvetini görmekten başka gayesi olmayan bir kadın ve gündelik hayatın sıradanlığından kaçıp kurtulmayı başaramayan umutsuz kızının yalnızlığını ve evlilik düzleminde çatışmasını anlatan “Lütfen Kızımla Evlenir misiniz?” adlı oyun, Türk Tiyatrosu’nun en sevilen örneklerinden birisi arasında yer alıyor.
 
Mersin Şehir Tiyatrosu’nun en yoğun ilgi gören yapımlarından biri olarak öne çıkan tiyatro oyununu Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Uyan, kurum müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar ilgi ile izledi.
 
Uyan: “Çok güzel ve keyifli bir zaman geçirdik”
 
Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Uyan program sonunda yaptığı konuşmada, “Çok güzel ve keyifli bir zaman geçirdik. Sanatın, sanatçının dostu; sanata ve sanatçıya her zaman değer veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’e böyle güzel bir etkinlikte; bir tiyatro etkinliğinde sizlerle oyuncularımızı bir araya getirdiği için çok teşekkür ediyoruz” dedi.
 
Vatandaşlar tiyatro oyununu keyifle izlediler
 
Tarsus’a bağlı Taşkuyu Mahallesi’nden tiyatroya katılan Emine Şen, Büyükşehir’in kültürel etkinliklerinden memnun olduğunu ifade ederek, “Aktif olduğum için her etkinliğe gelmek istiyorum. Çok da güzel buluyorum” şeklinde konuştu.
 
Toroslar’da üreticilik yapan ve Büyükşehir’in hizmetlerini beğendiğini kaydeden Bilal Gök, “Büyükşehir çok iyi çalışıyor. Köylerimize kadar gelip hizmet yapıyor” diye konuştu.
 
Tarsus’a bağlı Yenice Mahallesi’nden tiyatro oyununu izlemeye gelen Sevgi Gündoğdu ise, “Belediyemizin sunduğu etkinliklere katılıyorum. İlkokul, ortaokul yıllarımda izlediğim tiyatroyu, bugün yine gördüm. Başkanımız Vahap Seçer’e çok teşekkür ederiz” dedi.
 
Oyunu izleyen vatandaşlardan Muharrem Kaya ise çok beğendiğini belirterek, “Bu tiyatro etkinliği güzel bir şey. Toplumun ihtiyaç duyduğu konulara değinmişler. Oyuncuları takdirle karşılıyorum” ifadelerini kullandı.

 

İlgili diğer haberler:

Büyükşehir, Sevgi Günü’nde Anne ve Çocukları Mutlu Etti - HABER Mersin Büyükşehir Öykü Yazarlarını Unutmadı - HABER Büyükşehir Tiyatro İzlemeyen Çocuk Bırakmıyor - HABER Büyükşehir’in Sanatsal Etkinlikleri Tüm İlçelere Renk Katıyor - HABER 6 Şubat Depremlerinde Hayatını Kaybeden Vatandaşlar Dualarla Anıldı - HABER Tarsus’ta devam eden ‘Kentsel Tasarım ve Yenileme Projesi’nin 4. etabı da tamamlandı - HABER Büyükşehir Tarsus Emekli Evi’nde Sağlıkla İlgili Bilgilendirme Programları Sürüyor - HABER TADEKA’da “Orhan Kemal Bigoyrafisinden Kesitler” Konulu Söyleşi - HABER Büyükşehir’den Mis Kokulu Şenlik - HABER Tarsus’ta Kültür ve Sanat Sokağı Tamamen Yenilendi - HABER TADEKA’da Tarihe Işık Tutan Söyleşiler Devam Ediyor - HABER Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden Orhun Caddesinde Kaldırım Yenileme Çalışması - HABER Mersin Büyükşehir İtfaiyesi’nden Tarsus Yeni Devlet Hastanesi’nde Yangın Tatbikatı - HABER Mobil Mutfak Tırı’nın Son Durağı Yenice Oldu - HABER Büyükşehir Çocuk Gelişim Merkezlerinde Karne Heyecanı - HABER Tarsus Doğa Parkı, Renkli ve Hareketli Bir Yıl Geçirdi - HABER ‘2. Uluslararası Tarsus Festivali’nin Güzellikleri Fotoğraflara Yansıdı - HABER Kursiyerler Eğitimi Tamamlayıp, Sertifikalarına Kavuştu - HABER Büyükşehir’den ‘Regaip Kandili’ Dolayısıyla Kandil Simidi Dağıtımı - HABER “Dünyanın Eski Zamanlarında” Çocuk Oyunu Tarsus’ta da sahneleniyor - HABER
Aze Tarım
Kadınlar Büyükşehir’in fizyoterapisti ile sağlıklı kalıyor