Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
30 Mart 2024 Cumartesi, 12:01

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olan ve geçtiğimiz günlerde Başkan Vahap Seçer tarafından açılışı yapılan Tarsus 100. Yıl Atatürk Çocuk Gelişim Merkezi’nde “Ebeveynlik Yolculuğu” konusunda seminer verildi.
 
Tarsus Atatürk Mahallesi’nde bulunan Çocuk Gelişim Merkezi salonunda yapılan seminere konuşmacı olarak Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Çocuk Gelişim Merkezleri Eğitim Koordinatörü Özlem Tanışık katıldı.
 
Seminerin amacı ile ilgili bilgi veren Özlem Tanışık, “Sevgili ebeveynlerimiz. Yaşamın her geçen gün daha fazla stresi, ekonomik sıkıntıları, rekabeti, fizyolojik-psikolojik sıkıntıları, yetişme telaşı tüm hızıyla sürüyor.
 
Amacımız çocuğunuzla daha yakın bir bağ kurmanıza yardımcı olacak, aile içi ilişkilerinizi düzenlemenize ve çocuğunuza dair ihtiyaçlarını belirlemeye ve onları gerçekten an içinde kalıp izleyip, dinleyebilmenize yardımcı olmaktır” dedi.

 

İlgili diğer haberler:

Tarsus Eğitim-Sen: ”Laiklik ve bilim karşıtı müfredatı reddediyoruz! - HABER Kimliğini Unutan Öğrencinin İmdadına Büyükşehir Yetişti - HABER Kurs Merkezi Öğrencileri YKS Öncesi Son Deneme Sınavına Girdi - HABER Büyükşehir, LGS Öğrencilerinin Sınav Günü De Yanında Oldu - HABER Tarsus SEV İlkokulu’ndan Anlamlı Sosyal Sorumluluk Projesi - HABER Doçent Doktor Kayhan Özdemir, mezun olduğu MUKAL’da öğrencilerle buluştu - HABER Büyükşehir’den Öğrencilere LGS Prova Sınavı - HABER Tarsus’ta hem Milli Eğitimde, hem de Tarsus Üniversitesinde yetki Türk Eğitim Sen’de - HABER Fizik Biliminde Türkiye Birinciliği Ödülü TAC Öğrencisine - HABER Tarsus’ta emekli çevreci öğretmen öğrencilere fide ve kitap armağan etti - HABER Öğrenciler Sınav Kaygısını Büyükşehirle Aşıyor - HABER Amerikan Kültür Kids Tarsus Anaokulu kayıtlarına devam ediyor - HABER Tarsus Sadık Eliyeşil Ortaokulu’ndan Muhteşem Mezuniyet Töreni - HABER Özel Tarsus Bilgi Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’den Engelliler Haftası programına katılım - HABER Tarsus’ta 3 eğitim sendikasından ortak açıklama - HABER Öğretmen cinayetine Tarsus Türk Eğitim-Sen “tabutla” ses yükseltti - HABER Tarsus Eğitim Sen 'den Cuma günü iş bırakma çağrısı - HABER Yıldız İşletme Kulübü ”Kariyer Panayırı” hazırlıkları tamam - HABER Büyükşehir Yazar İpek Ongun İle Hayranlarını Buluşturdu - HABER 75.yıl Kocatepe Ortaokulu Öğretmenleri Erasmus+ ile Barselonada İşbaşı Gözlem Faaliyetinde Bulundu - HABER
Aze Tarım