Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
20 Mayıs 2024 Pazartesi, 15:13

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı büyük bir onur ve gururla kutlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentlilere bayram ruhunu yaşatacak unutulmaz etkinliklere imza attı. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı koordinesinde, 15- 21 Mayıs Gençlik Haftası boyunca dopdolu bir program hazırlayan Büyükşehir, son olarak karada, denizde ve havada yaptığı etkinliklerle bayram coşkusunu tüm kente yaydı.
 
Marina’nın hemen yanında yer alan Fenerbahçe Meydanı’nda; Mersin Yelken Yat ve Su Sporları, Mersin Sup, Mersin Rota Yelken ve Su Sporları, SuperSup Mersin Spor ve Mersin Kürek Akademisi Kulüpleri iş birliğinde sahilde su sporları gösterisi düzenlendi. Büyükşehir’in dalgıç ekiplerinin yanı sıra yelkenlerini denizin uçsuz bucaksız maviliğinde bu kez Atatürk ve ay yıldızlı bayraklarını dalgalandırmak için açan sporcular, gösterileri ile büyük beğeni topladı.
 
Büyükşehir, gün boyu birbirinden farklı etkinliklere imza attı
 
Yenişehir ilçesinde yer alan Gelincik Tepesi’nde Yamaç Paraşütü etkinliğinde ise, Mersin semalarında şanlı al bayraklar dalgalandırıldı. Hafta boyunca Büyükşehir sayesinde farklı farklı etkinliklerle bayramın güzelliklerini yaşayan yurttaşlar, Mersin’in eşsiz manzarası eşliğinde 19 Mayıs coşkusunu bu kez göklerde yaşadılar.
 
 Son olarak ise, bugünün küçüğü yarının büyüğü çocuklar için Macit Özcan Spor Kompleksi’nde çocukların eğlenmesi için futbol şenliği düzenlendi. Şenlikte futbolcu çocukların yetişmesini sağlayan kulüplerden Galatasaray, Inter Spor Akademi, Başarı ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü (MSK) karşılaştı. Tatlı rekabetin söz konusu olduğu turnuvada; MSK birinci olurken, Başarı 2., Inter Spor Akademi 3., Galatasaray Spor Kulübü ise 4. oldu. Turnuva anısına yarışan bütün çocuklara madalya hediye edildi.
 
Taşkın, “Gençlerin güzel ve doya doya eğlenmeleri için dolu dolu bir program hazırladık”
 
Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 105. yıl dönümünü hatırlamak ve 15- 21 Mayıs Gençlik Haftası’nı kutlamak adına Büyükşehir olarak dolu dolu bir program takvimini hayata geçirdiklerini belirterek, “Bu hafta içerisinde birçok konser, etkinlik ve faaliyetlerimiz oldu. 19 Mayıs’ı gençlerimiz büyük bir coşkuyla kutladı. Gençlerimiz Ata’mıza olan saygılarının bir ifadesi olarak bu haftayı dolu dolu kutladılar.  Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak biz de gençlerin güzel ve doya doya eğlenmeleri için onlara bu ortamı hazırladık” ifadelerini kullandı.

 

İlgili diğer haberler:

Başkan Seçer, Halk Tv’de Küçükkaya’nın Konuğu Oldu - HABER MESKİ, Mersin’de Adım Atılmadık Mahalle Bırakmıyor - HABER Mersin Büyükşehir ‘Çocuk Çalıştayı’nı Gerçekleştirdi - HABER Büyükşehir Zabıtası Kent Huzuru İçin Çalışmalarını Titizlikle Sürdürüyor - HABER Mersin Büyükşehir ‘Kadın Çalıştayı’ Gerçekleşti - HABER Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Haziran ayı 1. birleşimi gerçekleştirildi - HABER Emekli Evi Üyeleri Büyükşehir İle Aktif Kalıyor - HABER Büyükşehir Miniklere Temiz Deniz’in Önemini Uygulamalı Anlattı - HABER Başkan Seçer ‘CHP Mezitli Danışma Kurulu Toplantısı’na Katıldı - HABER MERCEK’te Kadınlar Üretiyor, Çocuklar Seviniyor - HABER Büyükşehir ‘Yol Yapım Ve Ulaşım Çalıştayı’ Gerçekleşti - HABER Büyükşehir Öğrencilere Meslek Seçiminde Yol Gösteriyor - HABER Büyükşehir, Çocuklara Çevre Bilincini Aşılamak İçin Gezi Düzenledi - HABER Büyükşehir ‘Tarım ve Sokak Hayvanları Çalıştayı’nı Gerçekleştirdi - HABER Mersin Büyükşehir’in Desteği İle Gelir Sahibi Oldular - HABER Başkan Seçer, TBB Encümeninde Yer Aldı - HABER Büyükşehir’in 1. Dönem Çocuk Meclisi’nin Mayıs ayı olağan meclis toplantısı düzenlendi - HABER Büyükşehir Ekipleri Tıbbi ve Aromatik Bitkileri Vatandaşla Buluşturuyor - HABER KA-DER ve Mersin Büyükşehir’den ‘Kadın muhtarlar etkinliği’ - HABER MESKİ, Entegre Yönetim Sistemi 1. Gözetim Dış Tetkiki’ni başarıyla geçti - HABER
Aze Tarım
Bisiklet Eğitimiyle Kadınlar Sağlıklı Yaşama Pedal Çevirdi