Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
31 Mart 2024 Pazar, 14:37

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, eşi Meral Seçer, oğulları Uğur Seçer ve Efe Seçer ile birlikte Yerel Seçimler için oylarını kullandı.
 
Başkan Seçer oyunu ailesi ile birlikte; Yenişehir İlçesi’nde yer alan Şehit Cennet Yiğit Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 1049 No’lu sandıkta kullandı.
 
Oy kullanmak için okula gelen yurttaşlarla selamlaşıp sandık görevlilerine de ‘Kolay gelsin’ dileğinde bulunan Başkan Seçer, oyunu kullanmasının ardından “Mersinimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
 
Başkan Seçer: “Millet iradesinin sandıktan şahsımı destekleyeceği yönünde çıkacağından hiçbir endişem yok”
 
Oy kullandıktan sonra okul çıkışında açıklamalarda bulunan Başkan Seçer, “5 yıl bitti, şimdi sınav zamanı. Şimdi, mevcut belediye başkanı olarak sınav veriyoruz. Zaten vatandaşımız mutluysa, mesutsa, hizmetlerimizden, tavrımızdan, davranışımızdan, kentin ambiyansından, havasından,  uygulamalardan memnun kalıyorsa; doğal olarak istikrarı ve devamlılığı isteyecek, huzurunu öne alacak ve sonuç itibariyle sandıktan millet iradesi çıkacak. Bu iradenin şahsımı destekleyeceği yönünde çıkacağından hiçbir endişem yok. Vatandaşın teveccühü; Başkan’larının 5 yıl daha görev süresini uzatma yönünde olacak ve ‘Görevine devam etsin’ diyecek. Bundan yana bir endişem yok” dedi.
 
“Mersin’in dönüşüm hamleleri aynı hızla devam edecek”
 
Akşam saatlerinde seçim sonuçlarının kesinleşir kesinleşmez, halkın desteğiyle göreve devam ettiklerinin tescillendiği anda görevlerinin başında olarak, hiçbir zaman kaybı ve kesinti olmadan hizmetlerine devam edeceklerini kaydeden Seçer, “Yine Mersin’in dönüşüm hamleleri, sosyal politikalar, kültür-sanat-spor politikaları aynı hızla devam edecek. Daha geniş caddeler ve bulvarlar, daha lüks ve güvenli, konforlu toplu taşıma hizmetleri, otobüsten raylı sisteme kadar birçok konuda hamlelerimiz devam edecek. Sandık başına gelen seçmenden de bize olan sevgiyi, saygıyı görüyoruz ve tabi ki mutlu oluyoruz. Bu mutluluk dünyanın malına değer” diye konuştu.
 
Meral Seçer: “Demokrasi kazansın”
 
Meral Seçer de, Başkan Seçer’in ilk 5 yıllık görev süresi boyunca Mersin’de çok güzel işler ortaya koyulduğundan söz ederek, “Bir 5 yıl daha ve daha sonrasında da Başkanımızla devam ederiz. Bu seçimin tüm Türkiye’ye ve Mersin’e hayırlı olmasını diliyorum. ‘Demokrasi kazansın’ diyorum” İfadelerini kullandı.
 
Seçer, okulları ziyaret ederek oy kullanan yurttaşlarla bir araya geldi
Başkan Seçer, oy kullanmasının ardından Mersin’deki okulları gezerek, oy kullanan yurttaşlarla bir araya geldi. Oy kullanan yurttaşlarla sohbet eden Seçer, sandık görevlileri ve emniyet mensuplarına da kolaylıklar diledi. Seçer’e yoğun ilgi gösteren yurttaşlar, “Seninleyiz Başkanım, kazanacaksınız” dediler.

 

Aze Tarım