Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
19 Haziran 2024 Çarşamba, 13:50

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Kurban Bayramı’nın üçüncü gününde Toroslar İlçesi’nin mahallelerini ziyaret ederek yurttaşlarla bayramlaştı. Her bayramda olduğu gibi bu yıl da geleneği bozmayan Başkan Seçer, gittiği her noktada yurttaşlar tarafından yoğun ilgi ve sevgi ile karşılandı. Başkan Seçer, Toroslar İlçesi Aladağ, Yeniköy, Bekiralanı, Soğucak, Ayvagediği ve Gözne mahallelerinde yurttaşlarla bayramlaştı.
 
Bayramlaşma ziyaretlerinde Başkan Seçer’e; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Gülcan Kış, Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, CHP Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Alkım Sümer, CHP Toroslar İlçe Başkanı Cumali Akbaş ile Meclis üyeleri, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ bürokratları ile muhtarlar eşlik etti.
 
Seçer Toroslar’ın yaylarında yurttaşlarla bayramlaştı
 
İlk olarak Aladağ Mahallesi’ne giden Seçer, Toroslar’ın yaylarında yaşayan yurttaşların bayramını kutladı. Halktan aldığı oy ve desteklere ilişkin formülü açıklayan Seçer, “Herkesin kimliğine, görüşüne ve yaşam biçimine saygı duyarak, bir yönetici olarak herkese adaletli hizmet götürmek, adalet dağıtmak, insanları sevmek işin formülü. Amacımız ve şiarımız belli; Toroslar’da ikinci 5 yılımızda Abdurrahman Başkan’la beraber yürüyeceğiz” sözlerine yer verdi. Toroslar’ın kaderinin değişeceğini kaydeden Seçer, “Elimizi vicdanımıza koyduk, hakkaniyetli olduk. Siyaset gütmeden her yere ulaşmaya da gayret ettik. İnsanlar memnun ki Türkiye’de hiçbir büyükşehir belediye başkanında olmayan bir oy oranıyla bizi tekrar seçti. Demek ki gittiğimiz yol doğru” diye konuştu.
 
“Her şey çok daha güzel olacak”
 
Yeniköy’e yaptığı ziyarette de yoğun ilgiyle karşılaşan Seçer, yurttaşlardan aldığı oylar nedeniyle daha da çok çalışacağını vurgulayarak, “Çıtayı öyle bir yere getirdik ki bundan sonra bu makamlara niyet edecek olanların işi de zor. Şimdi artık tablo değişti, biz milletimizin ferasetine inanıyoruz ve güveniyoruz” diyerek, halkın son seçimlerde çalışan başkanlara oy verdiğini söyledi. Vatandaşın kararlı duruşu sayesinde Meclis çoğunluğunu da elde ettiklerini belirten Seçer, hizmetlerin daha hızlı yapılacağını söyledi. Mersin’in yaylalarında önceki yıllarda yaşanılan su sorununu ellerinden gelen en iyi şekilde çözdüklerini belirten Seçer, Toroslar’daki köy yollarında da yaşanılan sorunlara müdahale ettiklerini belirtti. Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız ile beraber çalışacaklarını söyleyen Seçer, “Her zaman yanındayız. Ona ait hizmetleri de bizim hizmetlerimiz gibi görürüz. Beraberce ortaklaşırız, Büyükşehir’in gücünü, birikimini yansıtırız, vatandaşımızın hizmetini kusursuz yapmak için gayretimizi gösteririz. Uyumun olduğu yerde huzur, huzurun olduğu yerde mutluluk olur. Her şey çok daha güzel olacak” ifadelerine yer verdi.
 
“Halkın desteğine inanıyoruz ve güveniyoruz”
 
Daha sonra Bekiralanı Mahallesi’nde herkese huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir bayram geçirilmesi temennisinde bulunan Seçer, “Ülkeyi, milleti, memleketi sevmek, nara atarak ve kahramanlık söylemleriyle olmaz. Atatürk ne demiş? ‘Vatanını en çok seven, vazifesini en iyi yapandır.’ Biz de vazifemizi en iyi şekilde yapmaya gayret ediyoruz. Bize çalışacak insan lazım, bizler çalışıyoruz. Ben inanıyorum 5 yıl sonra Toroslar çok farklı noktalarda olacak, herkes bunu görecek. Bir süredir Mersin’e gelmeyen vatandaşlar; ‘Mersin değişmiş, şehir olmuş, sokakları tertemiz olmuş. Yolları, sahili çok güzel olmuş’ diyorlar. Bunu size söylemiyorlar, vatandaş sandıkta oy verdi, memnuniyetini zaten öyle gösterdi” şeklinde konuştu.  Toroslar’da yaşayan vatandaşların önceki dönemde yaptıkları şikayetleri artık yapmadıklarını ve değişimin olduğunu kaydeden Seçer, “Halkın desteğine inanıyoruz ve güveniyoruz. Demokrasilerde en büyük güç halkın gücüdür, en büyük destek halkın desteğidir. Buna inanıyoruz” dedi.
 
Ardından Soğucak Mahallesi’ne geçen Seçer burada da hem esnaf ziyareti yaptı hem de vatandaşların bayramını kutladı.  Kahvehanede oturan vatandaşlarla selamlaşan Seçer, ‘İyi Bayramlar’ dileğinde bulundu.
 
“Biz hizmetlerimizde adaletli hizmeti ilke edinmişiz”
 
Ayvagediği’nde de esnafla bir araya gelen Seçer, yıllarca yaşanılan su sorununun ortadan kaldırıldığını kaydetti. Halka seslenen Seçer, “Buraya hizmet yaparken sadece Ayvagediği’ne hizmet yapmıyoruz. Mersin’in değişik ilçelerinden buraya gelen yaylacı vatandaşlara da burada hizmet veriyoruz. Buraya Büyükşehir Belediyesi olarak hizmetlerimizi hiç esirgemedik” sözlerine yer verdi. Var olan her türlü desteği esirgemediklerini kaydeden Seçer, “Büyükşehir’de yüzde 40 gibi bir destek verdiniz. Fazlasını yine Cumhur İttifakı’na verdiniz, bize oy veren de sağ olsun, vermeyen de. Biz hizmetlerimizde adaletli hizmeti ilke edinmişiz. Bu seçimde bize oy vermeyen Ayvagediği’nde yüzde 60’ının da oyunu alacağız. Bu iş particilik işi değil, bu iş hizmet, gönül ve sevgi işi. Biz böyle çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Büyükşehir’e ait olmayan yolları dahi yaptıklarını hatırlatan Seçer, “Mersin’de yüzde 60 vatandaşın desteğiyle seçildik. Emin olun o yüzde 40 oy vermeyen de bir dahaki seçimlerde verecek, ondan eminiz” diye konuştu.

 

İlgili diğer haberler:

Kadınlar Dikiş Kursu’nda Hem Sosyalleşiyor Hem Özgürleşiyor - HABER Büyükşehir’den Emekçilere Buz Gibi Limonata İkramı - HABER Büyükşehir Kariyer Merkezi İle MODER Arasında Proje Odaklı İş Birliği - HABER Mersin Merkezi Büyükşehir’le Yeniden Canlanacak - HABER Büyükşehir Ekipleri, Palmiye Ağaçlarında Budama Çalışmalarına Hız Verdi - HABER Büyükşehir Önce Kurs Veriyor, Ardından Gelir Kapısı Aralıyor - HABER Büyükşehir’den ‘İklim Mersin Toplantısı’ - HABER Büyükşehir’in Dost Eli Herkese Uzanmaya Devam Ediyor - HABER Başkan Seçer, Adana’da Mersin’in Afetlere Karşı Yol Haritasını Anlattı - HABER Büyükşehir’in Otizm Aile Danışma Merkezi’nde Duyu Bütünleme Terapisi Hizmeti Veriliyor - HABER Yaz’ın Keyfi Büyükşehir’in Yüzme Kurslarıyla Sürüyor - HABER Yeşil Dönüşüm Merkezi’nin İlk Eğitim Faaliyeti Gerçekleştirildi - HABER Mersin Büyükşehir’den Öğrencilere Tatil Tavsiyeleri - HABER Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı 1. Birleşimi Gerçekleştirildi - HABER Mersin Büyükşehir, ‘Bölgesel Triatlon Ligi’nin 7. Bölge 2. Etap’ yarışmasına ev sahipliği yaptı - HABER MESKİ, su güvenliği sistemini hayata geçiriyor - HABER Yaz Dostum Konserleri, Yaz Akşamlarının Eşlikçisi Olmayı Sürdürüyor - HABER Mersin’in Her Yerinden Müzik Sesleri Yükselecek - HABER ‘İklim Eğitimi ve Diyaloğu Güçlendirme Projesi’nin 2. adımı atıldı - HABER Büyükşehir’in Yol Çalışmaları İle Çiftçi ve Yaylacılar Daha Mutlu - HABER
Aze Tarım