Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
27 Mayıs 2024 Pazartesi, 18:24

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ortaya koyduğu eserlerle uluslararası başarılara imza atan dünyaca ünlü Mersinli Ressam Ahmet Yeşil ile bir araya geldi.
 
Ressam Ahmet Yeşil’i atölyesinde ziyaret eden Başkan Seçer’e eşi Meral Seçer ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Gülcan Kış da eşlik etti.
 
Mersin’de kültür-sanat alanında ortaya konan çalışmaların değerlendirildiği ziyarette, kentin kültür-sanat alanında gelişmesi adına yapılabilecekler hakkında da fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyarette ayrıca, Başkan Seçer, Meral Seçer ve Milletvekili Gülcan Kış, geçtiğimiz haftalarda geçirdiği rahatsızlık dolayısıyla bir operasyon geçiren Ressam Yeşil’e geçmiş olsun dileklerinde de bulundu.
 
Seçer: “Ahmet Yeşil; bu toprakların yetiştirdiği çok önemli bir değer”
 
Ressam Ahmet Yeşil’in hem Türkiye’yi hem de Mersin’i dünyada temsil eden, Mersin’in yetiştirdiği çok önemli bir değer olduğunu vurgulayan Seçer,  “Çok değerli bir sanatçı ama çok da değerli bir insan. Kendisinin sanatçılık yönünü takdir ediyorum ama diğer taraftan da birikimini, hümanist yapısını ve insan ilişkilerini de çok takdir ettiğim, kişisel sempati ve sevgi duyduğum bir arkadaşımdır” dedi. Kültür-sanat alanıyla ilgili keyifli bir sohbet gerçekleştirmek ve Ressam Yeşil’e geçmiş olsun dileklerinde bulunmak için böyle bir ziyaret gerçekleştirdiğini ifade eden Seçer,  “Ahmet Yeşil; kendine özgü bir stili olan bir ressam. Kendini dünyada bu alanda ünlü ve saygın yapan; doğa, eşya ya da düşünsel kavramların ip ve halat imgesiyle resme, tuvale ve sanata dönüştürmesidir. Bu stili ve kendine özgü bir çalışma anlayışı takdir edilen ve beğenilen bir ressam olma hüviyetini ortaya çıkarıyor. Bundan sonra da başarılı çalışmalar yapacağına inanıyorum. Kendisine de acil şifalar diledim. Hep sağlıklı olsun, hep bizimle olsun” diye konuştu.
 
Ressam Yeşil: “Ama Büyükşehir büyük düşünüyor, büyük işler yapıyor”
 
Ziyaretten dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Ressam Ahmet Yeşil ise, Başkan Seçer ve eşi Meral Seçer’e Mersin’de kültür-sanata verdiği desteklerden ötürü teşekkürlerini iletti. Bir sanatçı olarak kenti yöneten insanların sanata ve sanatçıya destek vermesi, yanında olması ve yanında olduğunu hissettirmesinin kendisinin Mersin’de kalmak istemesini daha da güçlendirdiğini belirten Yeşil, “Kendisini mekânımda görmek, bu mekanı onurlandırması ve güç katması benim için önemli. Sanat yaşamımda şimdiye kadar birçok yöneticiyle karşılaştım, kültür-sanata bu kadar destek olan ve yakın duran başkan Vahap Başkanımız oldu. Diğer başkanlar da bu konuda ellerinden geleni yapıyor. Ama Büyükşehir büyük düşünüyor, büyük işler yapıyor” dedi. Mersin’in kültür-sanat kenti olma yolunda ilerlemesi için çalışacaklarını söyleyen yeşil, “Tabi çağdaş sanat müzemizi her vesileyle gündeme getiriyorum. O da kazandırılınca o zaman ‘Mersin kültür-sanat kenti oldu, oluyor.’ diyebileceğiz” ifadelerine yer verdi.
 
Ziyaret Ressam Yeşil’in Başkan Seçer’e, atölyesinde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi vermesinin ardından sona erdi.

 

İlgili diğer haberler:

İklim ve Çevre Adına Her Şey Bu Merkez’de - HABER Engeller Engel Olmasın Diye Büyükşehir’den Eğitim - HABER Büyükşehir, Yerelde Kalkınmanın ve Sivil Katılımın Geliştirilmesini Amaçlayan Çalışmalarını Sürdürüyor - HABER Üretemez Duruma Gelen Kayaönü Üreticilerinin Kaderi Büyükşehir’le Değişti - HABER Büyükşehir Ekipleri, ‘Yeşil Gelecek’ İçin Klaipeda Da Buluştu - HABER Mersin İtfaiyesi Hava Sıcaklığının Yarattığı Yangınlara Dikkat Çekti - HABER Büyükşehir, Tarım Eğitimleri İle Üreticileri Bilinçlendirmeye Devam Ediyor - HABER Her Yıl Mersin Büyükşehir’in Organize Ettiği ‘Dinler Buluşması’nın 26.’Sı Gerçekleştirildi - HABER Sporseverler, Milli Maç Coşkusunu Tribün Kafe’de Yaşadı - HABER Başkan Seçer Toroslar’da Yaşayan Yurttaşlarla Bayramlaştı - HABER Büyükşehir’den Çavak-Hamzabeyli Arası Grup Yolunda Önemli Çalışma - HABER Vatandaşlar, Büyükşehir’le Kurbanlıklarını Hem Sağlıklı Hem Hijyenik Koşullarda Kestirdi - HABER Büyükşehir Sayesinde Gençler Turizm Sektöründe Bir Adım Önde - HABER ‘Mercan 100. Yıl iklim ve Çevre Bilim Merkezi’nde ikinci ‘ay gözlem etkinliği’ - HABER Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Sağlık Ve Engelli Politikaları Çalıştayı’ Gerçekleştirildi - HABER Mersin CHP'de bayramlaşma programı - HABER Başkan Seçer, Bayram Arifesinde Şehitliği Ziyaret Etti, Protokolle Bayramlaştı - HABER Musa Ceylan, Tarsus Kent Konseyi Başkanlığına seçildi - HABER Başkan Seçer’den Kurban Bayramı Mesajı - HABER Başkan Seçer, Jandarma Genel Komutanlığı’nın 185. Kuruluş Yıl Dönümü Dolayısıyla Düzenlenen Programa Katıldı - HABER
Aze Tarım
Köy yolları yeniden ulaşıma açıldı