Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
9 Haziran 2024 Pazar, 14:02

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘CHP Mezitli İlçe Örgütü Danışma Kurulu Toplantısı’na katıldı.
 
Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen Danışma Kurulu Toplantısı’na; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, CHP Mersin Milletvekilleri Gülcan Kış ve Talat Dinçer, Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer, CHP Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı Alkım Sümer, CHP Mezitli İlçe Başkanı Ulaş Yılmaz, CHP Mezitli Kadın Kolları Başkanı Sibel Coşkun, İlçe Belediye Meclis üyeleri, ilçe yöneticileri, CHP önceki dönem milletvekilleri, CHP önceki dönem il başkanları ve partililer katılım sağladı.
 
Seçer: “2029 seçimlerinde de çıtayı daha da yükselteceğiz”
 
Katılımcıların alkışlarıyla karşılanan Başkan Seçer, Mezitli’de çağdaş insanların yaşadığını ve hızla gelişen bir ilçe olduğunu belirtti. Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer’i bir kez daha tebrik eden Seçer, “İlçe bir taraftan fırsatlar sunarken, diğer taraftan da kontrolsüz bu nüfus artışını iyi yönetecek bir belediye yönetimine ihtiyaç duymaktadır. Aksi takdirde kentin gelişmesinden kaynaklı ortaya sunduğu fırsatlar kent adına dezavantaja dönüşebilir. Burada Belediye Başkanımızın bu sosyolojik gerçekle kenti tabi ki başta Büyükşehir Belediyesinin desteği ile yönetme anlayışı içerisinde olacağından hiçbir endişem yok” sözlerine yer verdi.
 
Belediye Başkanının seçim kampanyasının seçildiği günden itibaren başladığının altını çizen Seçer, “Benim kampanyam 31 Mart 2019 tarihinin akşamında başlamıştır. Belediye başkanının 5 yıl sonra halkın karşısına çıktığında söyleyebileceği, anlatabileceği ya da vatandaşın teşekkür edebileceği hizmetlerinin olması lazım. Şimdi Ahmet Serkan Tuncer Başkanımızın da kampanyası 31 Mart 2024 akşamı sonuçlar belli olduğundan itibaren başlamıştır. Benim kampanya devam etmektedir. Umut ediyorum; 5 yıl sonunda Büyükşehir Belediye Başkanları içerisinde en yüksek oyunu arttıran Belediye Başkanı olma hüviyetini nasıl kazandıysak, 2029 seçimlerinde de çıtayı daha da yükselteceğiz” diye konuştu.
 
Halkın sevgisini kazanarak oyları artırmanın tek formülünün çalışmak olduğuna vurgu yapan Seçer, “Özellikle Cumhuriyet Halk Partisi gibi 100 yıllık bir siyasi parti için kendisinden uzak duran, önyargıyla hareket edip oy vermeyen insanlara gitmek, Cumhuriyet Halk Partililerin hizmet için çalıştıklarını, bu partinin kurucu iradesinin ve önderinin Mustafa Kemal Atatürk olduğunu ve bugün bu partide görev yapanların aynı çizgide gittiğini anlatmak lazım. Yolu yaparsınız, sosyal politikalar uygularsınız ama o hizmeti yaptığınız yere gidip dokunmazsanız, o insanlara bizzat başkan olarak anlatmazsanız, kendinizi hissettirmezseniz, gerçekleri anlatmaz iseniz yaptığınız hizmetlerin kıymeti olmuyor” ifadelerine yer verdi.
 
“Belediye başkanlığı insana dokunmak, belediye başkanlığı herkese gitmek, belediye başkanlığı çok çabuk insanların derdini anlatabileceği makamlar olmalı” diyen Seçer, yurttaşın her biri ile bire bir görüşmek zorunda olunduğunun altını çizdi. ‘Alo 185, Teksin’in Mersin’de çok etkin kullanıldığını ve arayan herkesin derdine çözüm bulunduğunu belirten Seçer, Tarsus’tan Anamur’a kadar her yurttaşın sorununu bu sistem sayesinde bildiğini ve memnuniyetlerinde de haberdar olduğunu kaydetti.
 
“Mersin emin ellerdedir”
 
CHP gibi büyük bir ailenin ferdi olmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Seçer, “Mersin emin ellerdedir, Mersin’de 7 ilçe belediyemiz bu dönem Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanları tarafından yönetilecek. Benim hiçbir endişem yok, her biri başarılı olacak. Birlik, uyum, huzur içerisinde, memnuniyetle hizmet yapılırsa memnuniyet oranı artıyor. Enerjiniz halka geçiyor. Belediye başkanları temas edecek, gülecek, örgütler katkı sunacak yardımcı olacak” dedi.
 
Belediye başkanlarının hizmet etmek ve halka dokunmakla görevli olduğunu söyleyen Başkan Seçer; yaptığı yollar, modern toplu taşımalar, Evde Sağlık Hizmetleri, Okuma Salonları ve cenaze hizmetleri gibi birçok hizmeti için Mersinlilerin kendisine teşekkür ettiğini söyledi. Bu hizmetlerle halka dokunup onların yanında olacaklarını ve 4 yıl sonra genel seçimlerde iktidarın kapısını Büyükşehir Belediye Başkanlarının açacağını hatırlatan Seçer, “Bunu başaracağımıza inanıyorum. Bütün ilçe belediye başkanlarımıza şunu söylüyorum, ‘Asıl projelerinizi, bütçenizi, enerjinizi, zamanınızı sosyal politikalar konusunda harcayın. Emin olun kazanan siz olacaksınız’. Başkanlarımızın yanındayız. Büyükşehir olarak 5 yıllık deneyimimizi, birikimimizi, CHP’den  kaynaklanan mücadele anlayışımızı gelecek 5 yılda sürdüreceğiz. Bizden yana herkes rahat olsun” şeklinde konuştu.
 
Tüm Mersin’i çalışarak ve azmederek, birlik ve beraberlik içerisinde kıpkırmızı yapacaklarını söyleyen Seçer, “Gelecek günler, bugünlerden çok daha güzel olacak” diyerek sözlerine son verdi.
 
CHP Mezitli İlçe Örgütü Danışma Kurulu Toplantısı’nda; CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, CHP Mersin Milletvekilleri Gülcan Kış ve Talat Dinçer, Mezitli Belediye Başkanı Ahmet Serkan Tuncer ile CHP Mezitli İlçe Başkanı Ulaş Yılmaz da birer konuşma yaptılar.
 
Danışma Kurulu; konuşmaların ardından soru-cevap ve partililerin söz almasının ardından sona erdi.

 

İlgili diğer haberler:

İklim ve Çevre Adına Her Şey Bu Merkez’de - HABER Engeller Engel Olmasın Diye Büyükşehir’den Eğitim - HABER Büyükşehir, Yerelde Kalkınmanın ve Sivil Katılımın Geliştirilmesini Amaçlayan Çalışmalarını Sürdürüyor - HABER Üretemez Duruma Gelen Kayaönü Üreticilerinin Kaderi Büyükşehir’le Değişti - HABER Büyükşehir Ekipleri, ‘Yeşil Gelecek’ İçin Klaipeda Da Buluştu - HABER Mersin İtfaiyesi Hava Sıcaklığının Yarattığı Yangınlara Dikkat Çekti - HABER Büyükşehir, Tarım Eğitimleri İle Üreticileri Bilinçlendirmeye Devam Ediyor - HABER Her Yıl Mersin Büyükşehir’in Organize Ettiği ‘Dinler Buluşması’nın 26.’Sı Gerçekleştirildi - HABER Sporseverler, Milli Maç Coşkusunu Tribün Kafe’de Yaşadı - HABER Başkan Seçer Toroslar’da Yaşayan Yurttaşlarla Bayramlaştı - HABER Büyükşehir’den Çavak-Hamzabeyli Arası Grup Yolunda Önemli Çalışma - HABER Vatandaşlar, Büyükşehir’le Kurbanlıklarını Hem Sağlıklı Hem Hijyenik Koşullarda Kestirdi - HABER Büyükşehir Sayesinde Gençler Turizm Sektöründe Bir Adım Önde - HABER ‘Mercan 100. Yıl iklim ve Çevre Bilim Merkezi’nde ikinci ‘ay gözlem etkinliği’ - HABER Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Sağlık Ve Engelli Politikaları Çalıştayı’ Gerçekleştirildi - HABER Mersin CHP'de bayramlaşma programı - HABER Başkan Seçer, Bayram Arifesinde Şehitliği Ziyaret Etti, Protokolle Bayramlaştı - HABER Musa Ceylan, Tarsus Kent Konseyi Başkanlığına seçildi - HABER Başkan Seçer’den Kurban Bayramı Mesajı - HABER Başkan Seçer, Jandarma Genel Komutanlığı’nın 185. Kuruluş Yıl Dönümü Dolayısıyla Düzenlenen Programa Katıldı - HABER
Aze Tarım
Tarsuslu öğretmenler depreme müdahale ekibinde yer aldı