Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?
14 Haziran 2024 Cuma, 07:59

Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, Kurban Bayramı ve Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 
Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, manevi dünyamızda ayrı bir yeri olan Kurban Bayramı’nı bu yıl da hep beraber kutlayacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
 
Mustafa Teke, yaklaşan Kurban Bayramı ve Babalar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamasında, bayramların insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları ve kardeşçe kucaklaştığı günler olduğunu belirterek, birlik ve beraberliğin sembolü olan bayramların, dini ve kültürel olarak büyük anlam taşıdığını ve çocukların geleceğe dair umutlarının mihenk taşının da hiç şüphesiz babalar olduğunu ifade etti.
 
Zor günlerin ancak birlik ve beraberlik duygularıyla yenilip, ortak sevinçlere dönüşebileceğinin altını çizen Teke “Bayramlar birlik, beraberlik ve hoşgörü duygularının güçlendiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutularak insanların kaynaşmasına ve kenetlenmesine aracılık eden toplumsal hayatımıza ayrı bir güzellik ve zenginlik katan günlerdir. Gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bu özel günlerin sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygusunu hep birlikte yaşamak ve bu güzel duyguların hayatımızın her anına yansımasını temenni ediyorum” dedi.
 
Pazar günü kutlayacağımız Babalar Günü ile ilgili de düşüncelerini paylaşan Borsa Başkanı Mustafa Teke “Pazar günü ‘Babalar Günü’nü de kutlayacağımız bu bayramda geleceğe dair umutların mihenk taşı olan babalarımız, hiç şüphesiz bizlerin ilk kahramanlarıdır. Hiçbir kitabın, yazının öğretemeyeceğini Babalarımız öğretir. Babalarımıza verilebilecek en büyük hediye ülkemize, milletimize layık olmaktır. Bu vesileyle Tarsus hemşerilerimiz başta olmak üzere Borsamızın kıymetli üyeleri ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, bu ülke için, çocuklarını şehit veren babalarımız başta olmak üzere, tüm babaların Babalar Günü’nü tebrik ediyorum” ifadesini kullandı.

 

İlgili diğer haberler:

Başkan Murat Kaya’dan 15 Temmuz mesajı - HABER Belediye-İş Sendikası ile Erdemli Belediyesi arasında zamlı maaş anlaşması - HABER Tarsus’ta ekmek satışlarında farklı tarifeler! - HABER Borsa Yönetiminde Orta Vadeli Program Değerlendirildi - HABER Mersin ESOB ile Mersin MEM arasında İşbirliği ve Ortaklık Protokolü imzalandı - HABER Tarsus TSO’da perakendeciler sektörel sorunları ele aldı - HABER Şişecam Düzcam Tarsus Fabrikası işçi alımı için talepleri açtı - HABER Emin Turaç: “Limon üreticisi oldukça zor durumda” - HABER Tarsus TSO gündeme mesleki eğitim ve ara elemanı aldı - HABER Tarsus Ticaret Borsası URGE Proje Takımı New York TÜRK EVİN’de - HABER Mersin İli Oda Borsa Başkanları İstişare Toplantısı MDTO Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi - HABER Mersin, Tarsus, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep’te acele kamulaştırma kararı - HABER Özgür Gülbahar: “Faiz oranları yüksek, sektör durgun” - HABER Tarsus 1 no.lu Esnaf Kefalet Kooperatifinden 2024 yılında 427 esnaf kredi kullandı - HABER Tarsus TSO Meclis Toplantısı yapıldı - HABER İSO 500 Listesinde MTOSB’den 12 firma yer aldı - HABER Tarsus Ticaret Borsası URGE Proje Takımı, Amerika- New York’ta düzenlenecek Fancy Food Show Fuarı’na katıldı - HABER Başkan Mustafa Teke’den kutlama mesajı - HABER Tarsus TSO’da Komite Buluşmaları - HABER Meclis Başkanı Murat Kaya, Kurban Bayramı ve Babalar Gününü kutladı - HABER
Aze Tarım
Tarsus Fotoğrafçılar Odası’ndan Başkan Ali Boltaç’a ziyaret